Yüksek Hızlı BLDC

Başlatan E_Kk, 24 Ocak 2013, 11:48:23

E_Kk

Merhaba,

Yüksek hızlı (30000 devir ve üzeri) quadrotor larda kullanılan boyutlarda, parametreleri üretici tarafından belirtilmiş olan, fiyat konusunda da makul bir BLDC motor arıyorum. Nereden bulabilirm?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

Mucit23

Ne amaçla kullanacaksın?
Gücü ne olacak ?
Kaç voltla çalışacak?

içten dönmelimi yoksa dıştan dönmelimi olacak?

vedo35

Ne aamacla kullanacaksiniz bilmem ama hoby ucak harici kullanacaksaniz aklima laser printerlarda kullanilan polygon motorlar geldi. ben 32.000 civarinda olcmus youtuba videosunu yuklemsitim. Hatta youtubda bir kac eksta daha videolarim var polygon motorlarla ilgili.

High RPM speed Polygon motor. Almost 33000 rpm.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Mucit23

lazer yazıcılarda bu polygon motorlar hangi amaçla kullanılıyor?

vedo35

Lazer isinini isiga duyarli silindirin uzerine yansitiyor. Kafada alti koseli 2,5 -3mm kalinliginda bir aluminyum parca var kenarlari ayna gibi bu yuzden atna(mirror) motor olarakta yada scanner motor olarakta adlandiriliyor. Boylece lazeri belli acida tarar gibi karsisindaki aynaya oradanda yansiyan isigi isiga duyarli silindire istenilen hizda yansitiyor. Boylece silindir uzerindeki antistatik toz lazerin enerrjilendirdigi yerlere yapisiyor.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

pisayisi

Poligon scanner motor olarak ta geçer istediğin yüksek devirleri elde edebilirsin...

Polygon scanner motor
Murat

E_Kk

Aslında motoru başlangıçta sadece okulda bir projede kullanacağım fakat sonrasında quadrotorda da kullanabilrim bunun için quadrotorda kullanabileceğim bir motor olsa iyi olur.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14555__Turnigy_P2627L_EDF_Outrunner_4200kv_for_55_64mm.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8144__Turnigy_2627_Brushless_300_Size_Heli_Motor_4200kv.html

Bu ikisi nasıl sizce? Aslında benim istediğim düzenekle falan uğraşmadan parametreleri belli olan bir motor. Yani direkt üreticiden olsa iyi olur.
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler