pic'i beslemeden resetleme?

Başlatan toyo, 24 Ocak 2013, 20:21:44

toyo

Arkadaşlar merhaba..
12f675 kullanarak bir rf alıcı yapmayı düşünüyorum.reset butonu için pin kalmadığından dolayı aşağıdaki resimdeki gibi bir yol buldum.7805 çıkışını buton ile şaseye çekip pic i binevi resetlemiş olcam.bu şekilde olurmu?

Devrenin çalışma şekli
herhangi bir led yandığında buzzer çalışcak. 3 pini bunlara kullanıyorum.
2 pin ile yapmaya çalıştım mağlesef.
Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür.

AsHeS

Alıntı yapılan: toyo - 24 Ocak 2013, 20:21:44
Arkadaşlar merhaba..
12f675 kullanarak bir rf alıcı yapmayı düşünüyorum.reset butonu için pin kalmadığından dolayı aşağıdaki resimdeki gibi bir yol buldum.7805 çıkışını buton ile şaseye çekip pic i binevi resetlemiş olcam.bu şekilde olurmu?

Devrenin çalışma şekli
herhangi bir led yandığında buzzer çalışcak. 3 pini bunlara kullanıyorum.
2 pin ile yapmaya çalıştım mağlesef.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
12f675 in iç osilatörünü kullanarak 2 bacaktan kâr edebilirsin.Orada ki buton birşeyi resetlemez ancak şöyle yapabilirsin normalde kapalı bir anahtarı besleme bacağı ile 7805 in çıkış bacağı arasına koyarsın bastıkça beslemeyi kesip resetler.

toyo

İlginiz için teşekkürler.Rf ile ilgili bir devre olduğu için dahili osilatör pek kullanılmıyor kararlı bir çalışma olmuyor heralde.onun için başka bir yol arıyorum.teşekkürler.

skara1214

bence bu şekilde bir işe yaramaz 10k üzerinden şortlama yapmanın bir mantığı yok(0.5 ua çekiyor) gibi görünüyor
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

serhat1990

Alıntı yapılan: toyo - 24 Ocak 2013, 20:42:42
İlginiz için teşekkürler.Rf ile ilgili bir devre olduğu için dahili osilatör pek kullanılmıyor kararlı bir çalışma olmuyor heralde.onun için başka bir yol arıyorum.teşekkürler.

Merhabalar Hocam, bana kalırsa hiç birşey olmaz . Dahili osc kullanabilirsin . CCS C ' de yazılımsal usart sıkıntı yaratırsa kendin yazarsın pek zor değil . Osilaskop ile süreleri rahatlıkla ayarlarsın sonuçta maksimum 2.4 kbps gibi bir hız kullanacaksın heralde . O yüzden kendini kısıtlama ayarlanır .

İyi çalışmalar dilerim Hocam .

toyo

Çok teşekkürler ilginiz için.Dahili osilatör ile bir deneyeyim..

serhat1990

Alıntı yapılan: toyo - 24 Ocak 2013, 21:08:52
Çok teşekkürler ilginiz için.Dahili osilatör ile bir deneyeyim..

Hocam deneyin . Ayarlarız birşeyler . ASK modül kullanıyorsunuz değilmi ?

toyo

Ewt haftasonu denicem.Problem olursa yardım isterim.
Teşekkürler..:D