Güç kontrol Kartı yardım

Başlatan fractal, 25 Ocak 2013, 11:39:09

fractal

elimde büyükçe bir krona cihazı var.tamamen çin malı.ünitenin bir kısmında paralel bağlı trafolar var.sanırım bu flayback diye tabir edilen yüksek voltaj trafoları.şimdi.kontrol ünitesindeki kısımda kontrol kartı bozulmuş ama entegrelerin hepsinin üstü kazınmış..kontrol kısmı şöyle;

triac ile 0-220c ac ayarı yapılmış.köprü diyot ile doğrultulmuş.tetikleme güç transistörleri beslenmiş.transistörleri süren bir trafo var.trafoyu süren 2 mosfet(irf630) var.trafo pirmer 3 uçlu sekonder 4 uçlu.şimdi bu 2 mosfetle bu trafoyu nasıl sürebilirim?ve nasıl sürmeliyim?hangi yapıyı kullanmam gerekir.
(tirac kısmını sıfır geçiş kullanarak moc3021 ve işlemci ile yapıyor bir pot ile gerilimi 0-220 ac ayarlıyorum)

bu devreyi kullanabilirmiyim?

Restantum cogniscutur Quantum deligutur

fractal

F.T

hocam yazmışın ama çok karmaşa var sen en iyisi şunu bir resme dök anlaşılır duruma gelirse yorum yapılabilir. :)
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

fractal

böyle birşey ben bunu A ve  B noktalarından kontrol etmek istiyorum..sg3525 pwm entegreli devre uygunmudur yoksa işlmeci pwm çıkışı ilede sürebilirmiyim.

ylmz

Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

fractal

hocam devre olsa zaten tamir etmeye çalışırdım.devreyi tahmin etmeye çalışıyorum.ben nasıl yapabilirim diye bakıoyorum.

ylmz

benımle pm olarak ıletısıme geçsene sen bı ısını çözebılırım galıba
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups