Çinin Gözünü Seveyim..(Ürün gümrükten geçti)

Başlatan Mr.Java, 26 Ocak 2013, 15:33:42

Mr.Java

Proteusatan sıkıldık artık elimizin altında birşeyler olsun dedik.Ürünleri seçtik ve tutarı bir o kadar güzel oldu.Sırada Arduino Due  8)
USB To Rs232 de dahil.

- Arkadaşlar altta siparişini verdiğim ürünler gümrükten sıkıntısız geçmiş sanırım.Torbaya eklendi deniliyorun anlamı bu olsa gerek.Ürünler elime ulaşır ulaşmaz resimlerini ve örnek uygulamalarını paylaşacağım. ::)

Belirttiğim gibi singapur en iyisi.26.01.2013 tarihinde ödeme ve kargo yapıldı.

artapon

usta bunlar gümrüğe takılmasın.... bildiğim akdarıyla 75 ddolar ve üstü gümrüğe takılıyor....
Aldanma İnsanların Samimiyetine, Menfaatleri İçin Gelirler Vecde, Vaad Etmeseydi Allah cenneti, O'na Bile Etmezlerdi Secde!   (NFK)

ehliseyf

75 euro ve üstü takılıyor. Gümrük kanunu tekrar değişmediyse bu durum bu şekildeydi.1 ay önce ürün almıştım . ( 2 ay önce siparişini verdim 1 ay önce geldi )
Code'm mu oturturum !

muhendisbey

Alıntı yapılan: artapon - 26 Ocak 2013, 15:48:30
usta bunlar gümrüğe takılmasın.... bildiğim akdarıyla 75 ddolar ve üstü gümrüğe takılıyor....

Tek seferde 75 Euro sınırı. Yalnız fiyat yurt içi fiyatlara göre belirleniyor. 10 liraya almış olsanız buradaki bedeli 400TL ise istediğiniz kadar ispatlayın vergisi 400TL den hesaplanıyor.

Aynı pakette gelmiyorsa takılmaz yoksa gümrük memurunun insiyatifinde. Muhtemelen de gümrüğe takar.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Mr.Java

Arkadaşlar ürünler 1'er adet olup toplam tutar 55$.
Umarım takılmaz diye tahmin ediyorum.Çünkü 1'er adetten fazla olunca ticaret grubuna giriyor ve takılıyor.

Tagli

Ben tek seferde birbirinin aynısı 4 adet fare kapanı aldım, takılmadı. Gerçi kargo hariç toplamı $9 idi.
Gökçe Tağlıoğlu

kokopelli

Valla Çin'den şu ana kadar yüzlerce ürün aldım hiçbiri açılıp da gerçek fiyatı sorgulanmadı. Limit 100 dolar gibi, 75 Euro aslında. 120 dolarlık fenerler de almıştım geldiler.

sigmoid

uno yerine Arduino mega almanı tavsiye ederim. Arduino kodları nedense çok yer kaplıyor. 32KB hafıza az gelebilir. 75$ altı küçük paketler takılmıyor. Standart posta ile al. Yani bizim ptt ile gelsin. Ürünler içerisinde sadece rf ürünü biraz sıkıntılı. Büyük ihtimal takılmaz ama takılırsa rf modülden biraz başını ağrıtabilirler. hayırlı olsun.

muhendisbey

Alıntı yapılan: sigmoid - 26 Ocak 2013, 19:42:04
uno yerine Arduino mega almanı tavsiye ederim. Arduino kodları nedense çok yer kaplıyor. 32KB hafıza az gelebilir. 75$ altı küçük paketler takılmıyor. Standart posta ile al. Yani bizim ptt ile gelsin. Ürünler içerisinde sadece rf ürünü biraz sıkıntılı. Büyük ihtimal takılmaz ama takılırsa rf modülden biraz başını ağrıtabilirler. hayırlı olsun.
Nedeni C kodlarının basitliği ile alakalı. Bir kodu ne kadar basite indirgersen o kadar yer kaplar (düz mantık, her zaman geçerli değil). ASM'nin güzelliği işte bu noktada. Ne kadar ne harcayacağını kestirebilirsin. Ama kodları can sıkıcı. Bir bekleme rutini yazacaksın değişir ancak 8 satır.

Mega, nano, mini, uno, lilypad, duo... Nerede kullanacağına bağlı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Alıntı yapılan: kokopelli - 26 Ocak 2013, 19:40:31
Valla Çin'den şu ana kadar yüzlerce ürün aldım hiçbiri açılıp da gerçek fiyatı sorgulanmadı. Limit 100 dolar gibi, 75 Euro aslında. 120 dolarlık fenerler de almıştım geldiler.

Acı biberi fazla kaçırırsan gümrükte sorun çıkar.

Senin bu malzemeler de sonra sonra sorun çıkartmasın? Maliyenin sağı solu belli olmaz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kokopelli

Satarsan maliye sorun çıkarır tabi. Yoksa kaydı olmayan şeyin vergisi nasıl olsun? Adamlar içeriğini doğru dürüst yazmıyor ki. Toy diyor, $5 değer koyup gönderiyor.

sigmoid

Burada internette yurtdışına satış yapan var mı? ebayda türk satıcılar var. Bu işi nasıl yapıyorlar?

Mr.Java

Ben Arduino Uno almayacağım ki.Arduino DUE yeni versyon arduinoda artık 8bit dönemi bitiyor.32bit dönemi başlıyor.Ayrıca eski 8bit yazılımların 32bitte tam uyumluluğu söz konusu.Arduino DUE'nin biraz ucuzlamasını bekleyeceğiz.Şuan çin sitelerinde bile ortalama 70$

mesaj birleştirme:: 27 Ocak 2013, 01:29:17

Buda kendileri olur  8)

muhendisbey

Alıntı yapılan: kokopelli - 26 Ocak 2013, 23:36:44
Satarsan maliye sorun çıkarır tabi. Yoksa kaydı olmayan şeyin vergisi nasıl olsun? Adamlar içeriğini doğru dürüst yazmıyor ki. Toy diyor, $5 değer koyup gönderiyor.
x-ray'den geçerken Toy olmadığı anlaşılıyor, genelde ufak şeylere ses çıkarmasalar da bir iki kez paketimi açıp baktıktan sonra bantla geri yapıştırmışlar. Hatta birinde bant falan da yoktu.

Murat Mert

S.A.
chip kitin due benzeri olan bir seti var 83 girişliydi galiba
mert07