Çinin Gözünü Seveyim..(Ürün gümrükten geçti)

Başlatan Mr.Java, 26 Ocak 2013, 15:33:42

zamzam23

Alıntı yapılan: sigmoid - 27 Ocak 2013, 00:26:57
Burada internette yurtdışına satış yapan var mı? ebayda türk satıcılar var. Bu işi nasıl yapıyorlar?

üniversite yıllarımda harçlığımı çıkarmak için korsan dvd satıyrdum yurtdısına:)
paketleyip ptt ile taahhütlü kayıtlı gönderiyorsunuz sorun çıkmadı o yıllarda.

şuan bunu yapmıyorum. Şuan da çinden alıp almanyada italyada satıyorum.ürün bana gelmiyor direkt müşterinin kargo adresiyle alıyorum.

memo333

ürünleri EMS (veya yerel posta) ile getirtin. Türkiye'de PTTye veriyorlar. ürünüm PTTnin gümrüğüne takıldı ama 3,5tl ödeyip aldım :)

Diğer firmalar ordinoydu, saklama ücretiydi bilmemne...
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

Mr.Java

Vallahi Tek Ürünleri Tek Pakette Birer Adet Olmak Şartı İle Aldık.Free Shipping ile.Gerisi Tevekkül Artık.  :-\

necati

Sürdürülemeyen Ticaret
Üretmeden sürekli ticaret yapamazsınız
35 yil once bir arkadaşım Ticareti söyle tarif etmişti
Daha uyanık kişilerin
Daha az uyanık olanlardan aldığı
Vergidir demişti
Almanya İngiltere bu işleri çok uzun zamandır yapıyor (en az 50 yıl) malezya hongkong singapur dan
Yillarca araplara israil piliç lerini Türkiye de ürettik diye satanların izi kalmadı
Sen kendinden bir emek katmadan uzun süre para kazanamazsın
Öğretmekten Üretmekten asla vazgeçmemeliyiz
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

sigmoid

Alıntı yapılan: zamzam23 - 27 Ocak 2013, 11:16:54
üniversite yıllarımda harçlığımı çıkarmak için korsan dvd satıyrdum yurtdısına:)

şuan bunu yapmıyorum. Şuan da çinden alıp almanyada italyada satıyorum.ürün bana gelmiyor direkt müşterinin kargo adresiyle alıyorum.

Forumlarda yurtdışından alıp direk Türkiyedeki satıcılara satanların başının ağrıdığını okudum. Genelde onlar gg veya sahibinden satanllarda oluyormuş. Sizin sistem daha iyiymiş.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: zamzam23 - 27 Ocak 2013, 11:16:54

anlatayım, Paypal deki paranı ne yapıyorsun, elin mahkum Banka Hesabına Aktaracaksın, ve takibe düşeceksin (miktar önemli bu arada). Paypal Bakiyesindeki paradan yurtdışı alışverişi yapamıyorsun (Son DÜzenleme Bu iş İçin Yapıldı)

zamzam23

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 28 Ocak 2013, 00:53:32
anlatayım, Paypal deki paranı ne yapıyorsun, elin mahkum Banka Hesabına Aktaracaksın, ve takibe düşeceksin (miktar önemli bu arada). Paypal Bakiyesindeki paradan yurtdışı alışverişi yapamıyorsun (Son DÜzenleme Bu iş İçin Yapıldı)
paypaldaki paramı parça parça aktarıyorum hesabıma. sıkıntı olmadı suana kadar.

diot

Artık bu gönderileri ptt getirmeyecek. Bu tür gönderi dağıtım işini özelleştiriyorlar. postanede çalışan bir tanıdıkdan duydum bu konuyu. herhalde 1 aya kalmaz özel şirkete devrolacak.

sigmoid

şu anda posta dağıtımı taşeronlar yapıyor? Sizin dediğiniz özelleştirme nasıl olacak?

memo333

Alıntı yapılan: diot - 28 Ocak 2013, 09:21:24
Artık bu gönderileri ptt getirmeyecek. Bu tür gönderi dağıtım işini özelleştiriyorlar. postanede çalışan bir tanıdıkdan duydum bu konuyu. herhalde 1 aya kalmaz özel şirkete devrolacak.

bu kötü oldu işte..
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

muhendisbey

Alıntı yapılan: diot - 28 Ocak 2013, 09:21:24
Hah, bir özelleşmedik kurum o kaldıydı. Araştırdım aslı var gibi. Özelleştikten sonra posta alana verene birşey olmaz, olursa çalışanlara olur   :(
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

diot

Bildiğim kadarıyla mektupları ptt kendisi dağitacak. Küçük paket işini özelleştiriyorlar, özelleşme oluncada firma artık nasıl bir prosedür işletir onu bilmem ama inşallah daha hızlı olur ve ek vergi , hizmet bedeli falan çıkarmasalar bari.

Mr.Java

Çinden Ürün alacak arkadaşlara dikkat:

Çinde şu aralar 12 hayvan takvimine göre yeni yıla giriyorlar.Buda tüm firmaların ve özellikle kargo şirketlerinin kapanması demek.
Ben çindeki en hızlı posta servisi ola singapur airmail ile aldım.Normal şartlarda Türkiye teslim süresi 10 gün.Fakat tatil girince 15 şubata kadar aksadı.belkide daha fazla.Bilginiz olsun iyi forumlar.

sarunas

ya benim bir sorum olacak o aldığın pic programlayıcı k150 için . ben bu ürünü tam alacaktım araştırmalarım sonucunda yazılımı hakkında çk sorun çıktığını gördüm çoğu kişi kullanamamaktan yakınıyordu aleti internette bulunan ve satıcının yolladığı yazılımlarla aletin çalışmadığından bahsediliyordu bu yüzden almaktan vazgeçmiştim acaba bu konuda sizin bi bilginiz varmı ?

Tagli

PicKit 2 klonu al (birebir kopya olanlardan), yazılım vs. gibi şeyleri dert etmene gerek kalmaz.
Gökçe Tağlıoğlu