TL 494 vs PİC

Başlatan WrtM, 27 Ocak 2013, 22:16:49

WrtM

Merhaba arkadaşlar kendime half bridge modunda çalışan bir smps yapmak istiyorum ama pwm i pic le mi oluştursam yoksa sırf bu işler için üretilmiş smps entegreleriylemi yapsam sizce hangisi sağlıklı olur ayrıca smps in çalışma frekansınıda dijital olarak değiştirmek  istiyorum eğer tl 494 ile yaparsam  yanına birde pic koyucam bu picle de 4051 sürüp tl 494 entegresinin frekansını değiştirebildiğimiz dirençleri 4051 in uçlarıyla sürücem ,inşallah derdimi anlatabilmişimdir.

F.T

güzel anlatmışsın. ;D
dediğin her ikiside olur sen nasıl istiyorsan öyle yap.sadece 494 ilede yapabilirsin.pic ile 494 üde sürebilirsin.bence en sağlam şey en az malzeme ile yapılandır.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

pisayisi

smps entegreleri ile yap, böylece analog elektroniğin sana sunduğu hızlı reaksiyon genişbandlı geribesleme avantajlarını kod mod dertleri olmadan kullan.
Murat

HexfeT

smps'nin stabil çalışması için doğru tasarlanmış bir geribesleme şart. PWM mcu ile oluşturulursa bu iş epey uğraştırabilir. Güç kısmını analog tasarlayıp kontrolü mcu ile yapmak daha mantıklı olur.

restore

geribesleme ile ugraşmayayım sadece frekans benim işimi görür ayrıca entegre izolasyonu da dert benim için diyorsan ucuz basit kolay çözüm ir2153 derim . bi incele