Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Pic ECCP PWM

Başlatan blacklogic, 26 Şubat 2013, 20:46:59

blacklogic

Merhaba arkadaşlar bu konunun çoğu kişiye faydalı olacağını düşünüyorum ve eccp half ve full-bridge çalıştırma üzerine konuşmak istiyorum. Şimdi pic18f4550 datasheetine göre eccp timer2yi kullanarak yapıyoruz ve bize öle band gibi bir ayrıcalık sunuyor. Şimdi Half-bridgede öle band ne işe yarar ve full bridgede modulasyon dışında kalan mosfetleri neden bir ccp pini ile sürelim? Ayrıca high ve low çıkış alabiliyoruz high nerede low nerede bize ayrıcalık tanır. Ben ir2101 sürücü ile bu konuda bir çalışma yapmak istiyorum.
Öncelikle daha sheetdeki pwm çıkış tablosu (high için)

Chip'in half bridge olarak çıkışını aldığımda P1A nını değili olarak P1B de çıkış verdiği görüyorum anladığım kadarı ile bu durumda motor  bir sağ bir sol yapmaz mı burada ki şemaya göre.

Bunu konuyu kavrarsam full-bridgeyide anlacağımı düşünüyorum.
Ben ir 2101 ile çalışacağım  ir2101 vb, vs pinleri arasına 47uF/35 volt, mosfetlerin gatelerine ise 10ohm koymayı düşünüyorum sizce bu şekilde doğru mudur?
Herkese iyi çalışmalar dilerim.

skara1214

-ölü band bir mosfeti kapatırken diğer mosfeti açıyorsun aynı anda açık olmalarını engellemen gerekli ölü  band bu süreyi sana tanıyor.Birisini açarken komut veriyorsun ölüband süresinden sonra açılıyor.
-47 uf çok yüksek bir değer hızlı anahtarlama yapmanı engeller.Neden böyle bir cap kullanmak istiyorsun?
-full bridgei çift yön kontrolunde kullanıyorsun
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

apsis

bu ECCP mosfetli Half-bridge sürmek için mi kullanılıyor?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

skara1214

Alıntı yapılan: apsis - 27 Ekim 2013, 20:45:27
bu ECCP mosfetli Half-bridge sürmek için mi kullanılıyor?
evet

apsis

tam olarak farkı nedir? ccp eccp ikiside pwm çıkışı değilmidir.ben motoru eccp ile sürsem diğerine göre nasıl bir fark gözlemlerim?

skara1214

eccp   half bridgi kullanırken yapmak gereken anahtarlama sırasında sana yardımcı olur(pa pb pc pd yi sırası ile anahtarlamanı sağlar) .Ccp bildiğin tek kanal  pwm

apsis

anladım. teşekkürler