ODTÜ Robot günlerine az kaldı...

Başlatan LukeSkywalker, 01 Mart 2013, 22:40:21

LukeSkywalker

9-10 Mart tarihlerinde ODTÜ robot topluluğunun düzenleyeceği yarışmaya, aslında  geçen yıl katılmamaya karar vermiş olmama rağmen, yoğun baskıya dayanamayıp katılıyorum bu senede. Fakat bu kez daha çok eğlenmeyi  ve zamanımın çoğunu sohbet ederek geçirmeyi planlıyorum. Kategorim tek : çizgi izleyen. Sebebi ise imkanlarımızın az olması dolaysı ile nispeten daha ucuz parçalarla yapılabilmesi, her geçen yıl artan yarışmacı sayısı ve hız tutkum.
Forumdan katılacak arkadaşlar var ise tanışıp yarışmada görüşebiliriz.
Saygılar.

LukeSkywalker

Eren Eraslan

fatih üniversitesi robot kulübü olarak orada olacağım. Hem arkadaşlarımı desteklemek hemde tasarlamış olduğum geliştirme kartını insanlara tanıtmak için standdayım

insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

tacettin

Balıkesir İMKB tek ve EML olarak  orada olacağız...

LukeSkywalker

Bu yıl kapıdan girişler biraz daha sıkı kontrole tabi tutulacak anladığım kadarı ile.

codabas

katılan herkese başarılar. Sakarya Eml Robot Klübü olarak yıllar sonra ORG'de yokuz. kısmet İTURO'ya artık...
Sakarya End. Meslek Lisesi Robot Klübü robotizm.net

erdo_celik

Arkadaşlar Yerköy EML olarak odtü robot günlerinde bir ilki yaşadık ilk defa okulumuza çizgi izleyen robot yarışmasında 1.2.3. getirdik.Çok çalıştık bazen geceledik.Allah emeğimizi boşa çıkarmadı .Bu  arada sarhoş tekerin konumu pid işleme kademeli kalkış gibi bilgilerini ve tecrübelerini benden esirgemeyen Lukeskywolker (Maytere-Microdünya) hocama teşekkürü borç bilirim.

tacettin

Yerköy eml yi kutluyorum... Bu arada kardeş okul olduk... Bayram hoca vasıtası ile....Meb robot yarışmasında görüşmek üzere :)

halilgalic

eminin ki lisem İZMİR-CINARLI A.T.L orda olacaktır

LukeSkywalker

Buradan da birkez daha tebrik ediyorum Yerköy End. Mes. Lisesini. Meb yarismasinda da basarilar dilerim.

Tesla.25

Bu ve buna benzer yarışmalara katılmak için illa, EEM öğrencisi olmak şart mı?
Başka bölümlerde başvurabilirler mi?

LukeSkywalker

frat

Bu sene de İTÜ-Robotus Ekibi olarak 4 arkadaş daha çok ziyaretçi olarak katıldık. Sumo projelerim yetişmemişti. Önümüzdeki yarışmalara yetiştireceğim.. Umarım.. :)

İlk kez Odtü Robot Günlerine 2005'de katılmıştım. 2005'den beri de katılıyorum. Bu senenin geçen seneye ya da ondan önceki seneye göre bir farkı yoktu maalesef benim için.. Katılımcı sayısı aynıydı gelen projelerde benzerdi. ODtü Robot topluluğunun projelerini görememek de üzdü beni.. Eskiden standlarında robot projeleri de olurdu.. Şimdiyse sadece organizasyon için toplanmışlar gibi geldi..:/

Yerköy EML'nin başarısını tebrik ederim. Çok iyi projelerdi. Yine de gönlümden geçen artık klasik çizgi izleyen parkurlarının aşılması.. Daha keskin dönüşler, zigzaglar, kesik yollar gibi farklılıklar görmek istiyorum parkurlarda.. :) MEB bu sene çizgi izleyenleri daha da zorlayacak gibi..

Minisumo robotlarda Adil Karaağaç EML'den de bir çok proje katıldı. Minisumo birincisi ise Çınarlı EML'nin eski öğrencilerinden Nezih arkadaşım oldu.

Sumo'da Enka, Çınarlı EML, Zile, Karabük arasında çok sert maçlar oldu. Birinci ve üçüncü Karabük Üni, ikinci Zile EML oldu. Dördüncü ise Çan MYO oldu.

Serbest kategoride bayağ az proje katıldı. İkinci olan proje balık tasarımlıydı.

Çöp toplayan robot kategorisinde Zile EML ilk 3'ü topladı. Zile'deki hocaları da şahsen tanırım yıllardır. Son derece disiplinli, sıkı çalışan bir ekipleri var.

Slalom'da Marmara Üni 3. oldu diğerlerini maalesef hatırlayamıyorum.. :/

DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

LukeSkywalker

@Frat
Çizgi izleyen pisti hakkındaki görüşlerinize katılmıyorum. Bana göre çizgi izleyen pisti aşağdaki gibi olmalı;
www.youtube.com/watch?v=GqY-fiNDA0o&list=UUtk7dAWX5U6aqzVw7nDi7zQ&index=2
Kesik yol, engel vs gibi şeyler olacaksa o kategorinin ismi çizgi izleyen olmamalı. Triatlon kategorisi var mesela,....
MEB yarışmasının pisti ise bu bağlamda her ne kadar hoşuma gitmese de fena olmamış.

tekosis

az önce merak ettim yerköy endüstri meslek lisesinin sitesine baktım site çökertilmiş. bu kadar hasetlik olur, bu kadar çekememezlik olur anlayamıyorum. oturun çalışın arkadaş, bu ne böyle!!! >:(
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.