Picbasicpro'da 65535'den büyük sayılarla çalışmak

Başlatan ftsahin, 19 Kasım 2004, 11:40:46

ftsahin

Büyük sayılarla çalışmam gerekiyor. Bu sayı 10 milyonu geçebiliyor. sadece word tipi değişkenlerle 10 milyonu başka bir sayıya bölmenin yöntemini bilen var mı?

mmengi

proton+ kullanabilirsin Dword değişken tanımlayabiliyorsun.

ftsahin

Picbasicplus 2.1.3'ü inceledim dword kullanılabiliyor ama bendeki versiyonundan mı anlamadım devamlı bilgisayarı resetliyor. 2 bilgisayara kurdum aynı şeyi yaptı. Sanırım crackta hata var. 2 gündür küçük bir programı bitiremedim.

mmengi

taxxin2002

ftsahin arkadaşım 65535 ten büyuk bir sayıyı ancak div32 komutu ıle kullanabilrsin oda şöyle iki sayıyı çarptıktan sonra hiçbir işlem yapmadan div32 komutu kullanarak 65535 ten küçük çıkacak şekilde sabit bir sayıya bölerek

ertu2005

mikrobasic kullanabilirsin bildiğim kadarıyla 32 bit destekliyor

longint  32 bit -2147483648.......... 2147483648

ftsahin

Arkadaşlar bu sorunu bir defalık Pb Plus kullanarak çözdüm. Ama her zaman karşımıza çıkacak bir sorun. PbPlus PbPro'dan iyi ama compile süresi uzun. Microbasic'i denemedim. Hızı ve compile süresi kısaysa bir de Proteusta otomatik derleme talimatıyla çalışabiliyorsa denerim.  Cevaplarınız için teşekkür ederim.

ertu2005

mikrobasic compile suresi  microcodestudio+pbp gibi
kendi editoru var  mplab'a benzer debugger üzerinde bnazı komutlar eski qbasic gibi
yalnız proteus durumunu bilmiyorum..
kolay gelsin..........