Alkol sensörü

Başlatan toyo, 10 Mart 2013, 17:19:06

muhendisbey

Alıntı yapılan: islergucler - 12 Mart 2013, 09:58:05
Warm-up temperature:100±20℃ 
heater bu sıcaklıga ulastırıyor.
Welding temperature:250±10℃

"Yanma odasına giren gaz ufak yanmalar meydana getiriyor buda  voltaj degişimine sebep oluyor" gibi anlıyorum. Daha iyi bilen varsa anlatsın. Yoksa boyle olmaz yangın çıkar gibi elle tutulmayacak fikirler sunmak doğru değil.

Ortamdaki gazı sürekli ölçecek bir tür sensor olmayabilir. Ben sadece yorumluyorum. Eger bütün ortama gaz yayılıncaya kadar anlayamıyorsa ve büyük bir gaz kütlesinin patlamasına sebep olacaksa bu sensor elbette orada kullanılmaz.

Ama alkollu kişilerin nefesinden büyük bir patlama cıkaracak kadar gaz yayılmaz elbette. Rahatlıkla el alkolmetresi olarak kullanılabileceği uygulamalar olabilir.

Alkol yanmasını ölçüyorsa o zaman alkolün yandığında CO2, CO, H20 ve H2O2 gibi ürünleri ölçüyor demektir. Dediğiniz şey oluyorsa sensör alkol değil bu gazları ölçüyor demektir. O halde rahatlıkla bu gazlarda da kullanabilmeliyiz. Üstelik alkolün yanması için parlama ve 02 gazı gereklidir. Yani sadece 100C'ye temas etmesi yetmez.

Yani işin özeti şu, sizin dediğiniz şekilde çalışmıyor. Bildiğimiz kısmı hassas elemanların çalışma koşulunu sağlıyor olması.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.