Uart slave modül kontrolü

Başlatan electricker, 12 Mart 2013, 20:55:27

electricker

SORU 1 : CCS kullanarak bir master pic ile Uart haberleşmasi yaparak slave olan modülü nasıl haberleştirebilirim ?

SORU 2 : Hadi kodları yazdım diyelim bana bu hatayı veriyor her uygulamada bu satırı siliyorum çalışıyor ama uart da bildiğim kadarıyla kullanmam                           gerek .. Pic diyelim 16f84a , .h dosyasında bu hatayı veriyor ;

#use rs232(baud=9600,parity=N,xmit=PIN_C6,rcv=PIN_C7,bits=8) bölümüne hata veriyor
         hata ise :
    Use parameter value is not out of range

JKramer

16F84A'da C6-C7 pin'leri yok, belki bununla ilgili olabilir. Ayrıca USART modülü de olmayabilir, kataloğa bakmak lazım.

skara1214

16f84a da uart görünmüyor  yazılımsal uart yapacaksınız pin c7 c6 yı  b7 b6 yapın çalışacaktır
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

electricker

Yalnız bütün piclerde aynı hatayı veriyor ve en büyük sıkıntım fputc komutunu kabul etmiyor ..

skara1214

kodunuzu yazın buraya birde biz derleyelim
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

electricker

En basta CCSde sorun yasadığım kod derlemesi burada hocam , Rcaltin hocamızın derlediği sm130.c dosyasında fputc , rs232 satırlarında hata verdi derleyemedim ve bir device girilmesini istedi.

https://www.picproje.org/index.php/topic,36737.msg336597.html#msg336597 Kısaca ; konusunda Rcaltin hocanın hazırladığı driver ı derlemedi CCS..