pic basic programlama yardım

Başlatan erhangecmen, 12 Mart 2013, 21:31:47

erhangecmen

SD VAR BYTE
PAUSE 500
MAIN:
SERIN PORTA.1,16780,["X"],SD
PAUSE 50
IF SD="1" THEN
HIGH PORTA.2
PAUSE 10
LOW PORTA.2
SEROUT PORTA.0,16780, [DEC PORTB,13,10]
ENDIF
GOTO MAIN
END

bu programı hexe cevırebılırmısınız ...

ylmz

iyide arkadaşım işlemcin ne  :)
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

picpicpic

programın amacı nedir, sadece programı yazmışsın sorunu sormamışın çözüm istiyorsun, syntax çok hatalı, gereksiz "" kullanımı çok fazla var

erhangecmen

Alıntı yapılan: ylmz - 12 Mart 2013, 22:16:19
iyide arkadaşım işlemcin ne  :)

işlemcim 16f84a amacım lm 35 ile seri porttan haberleşerek sıcaklık okuma a tusuna basılcak ve sıcaklık okuncak ama ben bu konu hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız sevınırım

mesaj birleştirme:: 13 Mart 2013, 14:30:39

Alıntı yapılan: picpicpic - 12 Mart 2013, 22:19:50
programın amacı nedir, sadece programı yazmışsın sorunu sormamışın çözüm istiyorsun, syntax çok hatalı, gereksiz "" kullanımı çok fazla var

amacım lm 35 ile seri porttan haberleşerek sıcaklık okuma a tusuna basılcak seri port tan bilgi alınırak arayuzden   sıcaklık okuncak ama ben bu konu hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız sevınırım

ibrsel

Alıntı Yapişlemcim 16f84a amacım lm 35 ile seri porttan haberleşerek sıcaklık okuma a tusuna basılcak ve sıcaklık okuncak ama ben bu konu hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız sevınırım

Hatayı işin başında yapıyorsun.Öncelikle 16F84a işlemcisi ile LM35 sıcaklık sensörünü okutamazsın. Çünkü; LM35 analog çıkış verir ve senin bu bilgiyi okumak için dahili ADC si olan bir işlemci seçmen gerekir. Yada harici ADC kullanman gerekir.Buda işini biraz daha zorlaştırır.
Site içerisinde LM35 ile ilgili paylaşılan birçok program ve uygulama bulabilirsin. Öncelikle bu örnekleri bulup bir  incelemeni tavsiye ederim.

haydarpasamikro

Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

erhangecmen

Alıntı yapılan: haydarpasamikro - 13 Mart 2013, 20:36:30
Çevirebiliriz..

yardım edersen sevinirim cunku ben bı kac tane denedım pıc c ıle olmadı serı haberleşme kısmında sorun cıkıo sımulasyon da

izzethoca

SERIN PORTA.1,16780,["X"],SD
satırını
SERIN PORTA.1,16780,["X",SD]
olarak düzenle ve dene