HPWM ile %100 iş süreli dalga elde etmek

Başlatan picpicpic, 14 Mart 2013, 18:43:35

picpicpic

Arkadaşlar hpwm ile şu komutu yazığımda düz lojik 1 almam gerekmez mi?
HPWM 1, 255, 1000 komutunu kullandığımda mantıken %100 iş süreli 5v almam gerekir, ama osiloskopta incelediğimde dalga dikdörtgen şeklinde geliyor, nedeni ne olabilir?

OG

Evet, % 100 = sabit H demek.

2 ihtimal,
1000Hz yazmışsın, 20MHz çalışıyorsan 1221Hz den aşağı olmamalı.
WDT ON ise cihaz reset atıyor olabilir. O esnada lowa düşüp tekrar çıkıyordur.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

picpicpic

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

picpicpic

Mucit23

Yani wdt açıksa önce onu bi kapat. OG onu söylüyor sanırım

picpicpic

t2

nasıl kapattın?

Sence sadece
Alıntı Yapdeclare watchdog=off

demekle kapanır mı?

ben 500 satırlık programyazdım programda hata var acaba sorun nedir bana yardımcı olaiblir misiniz?  program gizliolduğu için ekleyemiyorum içeriği de gizli ACEle yardım lazım keh keh :P sizin soru da buna benzemiş.kimbilirne hata yaptınız binlerce  çeşit ihtimal var.

soruyu eksik sorarak tamcevap bekliyorsunuz. 50 yıl kadar beklemeniz gerek. 4. satır diyerek size ince bir mesaj iletilmiş fakat anlamamışsınız. belkide 7. satırınızda hata var. Sanki buradan bakıyoruz bilgisayarınızı kodunuzu görüyoruz :) 

picpicpic

zorla yardım edin yardım etmeyen şöyledir böyledir demiyoruz ki, samimi bulmadıysan yardım etmezsin bu kadar basit, bu arada basic'te declare diye bir komut yok

t2

yardım edilebilmesi için ne yaptığını görmemiz lazım. ne bilelim neyi yanlış yaptın? şunu mu yaptın bunu mu ? 1000 tane soru mu soracaz?

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: picpicpic - 14 Mart 2013, 23:11:51
zorla yardım edin yardım etmeyen şöyledir böyledir demiyoruz ki, samimi bulmadıysan yardım etmezsin bu kadar basit, bu arada basic'te declare diye bir komut yok

declare protonda var sanirim o yüzden declare oldu neyse

eger kod gizli degilse koy bakalim ne hatalar var onu bir bakalim ayrica sirf program icinde degil programlarkende fuse ayarlarina bir bak derim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!