Derleme problemi

Başlatan WrtM, 16 Mart 2013, 14:26:18

WrtM

Merhaba arkadaşlar ccs c'ye yeni başladım recep çelikkayanın derslerini takip ediyorum ,sitede yayınlanan bir projeyi derlemek istedim ama (#device ADC=10 ) komutunda hata veriyor,acaba programmı yanlış dedim kendim basit bir program yazdım yine hata verdi acaba project wizard dan proje oluştururken gerekli ayarlarımı yapmıyorum ??? çünkü başkalarının çalışan programında bile hata veriyor.

http://imgim.com/2305incid4722935.png

JKramer

16f877.h dosyasını bulamadığından hata veriyor. Include için klasörlerin yollarını gösterin ya da ilgili dosyayı .c uzantılı dosyayla aynı klasöre kopyalayın.

WrtM

Hocam nasıl yapacağımı anlamadım ?

JKramer

Programın ayarlarında bir yerde (program olmadığı için tam olarak tarif edemiyorum), include edilecek dosyaların yollarının gösterildiği bir bölüm olması lazım, oradan bilgisayarınızda devices klasörü neredeyse o yolu gösterin.

Bunu yapamazsanız, bilgisayarınızda 16f877.h dosyasını bulup hgjhhj.c dosyası neredeyse oraya kopyalayın.

ogy

Merhaba,
Options sekmesinden Project Options'u tıklayın.Açılan pencereden Include Files bölümüne gelin."Add" butonu yardımı ile Program files/PICC klasörü içerisinde bulunan Drivers ve Devices klasörlerini ekleyin.