Opamp tasarımı hakkında yardım

Başlatan Mastercodex, 22 Mart 2013, 00:09:05

Mastercodex

Merhaba Arkadaşlar ,

3D projeksiyon cihazlarında kullanılan 3D senkronizasyon sinyalini bir devre yardımıyla algılamam gerekiyor. Böyle bir devreye örnek olarak elimde bir patent dosyasının içinde bir çizim mevcut ama bir türlü çıkamadım işin içinden.

Ekteki devreye benzer ve aynı işlevi gören bir devre tasarlamamda bana yardımcı olabilirmisiniz ? Elektronikten anlamam rağmen bu devre bana çok karışık geliyor.

Aşağıda resmi bulunan patent doyasına ait çizimdeki devre 3D görüntü sistemlerinde kullanılan 3D gözlüklerin sinyal alıcı devresine aittir. Bu devrede  Rail to Rail MCP6242 entegresi kullanılmıştır.3D destekli DLP projeksiyon cihazından yayınlanan 3D senkronizasyon sinyali devrede bulunan BP104FS fotodiyodu ile algılanmaktadır. Algılanan bu ışık sinyali Op-amp girişine uygulanarak algılanan sinyal güçlendirilmektedir. Sonrasında bu sinyal ikinci Op-amp devresine iletilmektedir.

İkinci Op-ampta uygulanan filtrenin band geçiren filtre olduğunu tahmin ediyorum ama emin değilim. İkinci Op-Amptan alınan sinyal ise microişlemciye girerek işleme tabii tutulmaktadır.

Bu devrenin çalışma mantığını çözersek bu devreye benzer bir devre yapılabileceğini tahmin ediyorum. Bu konuda sizlerden yardım talep etmekteyim.

Arkadaşlar ayrıca yazıyı yazdıktan sonra fark ettim resim naıl ekleniyor buraya.Bir trlü çizimleri ekleyemedim buraya
Mastercodex

f15eagle

Merhaba,
Resim eklemek için; resmini, resim yükleme sitelerine yükle. buradaki mesaj panosunda 'resim ekle' seçeneğine bas. iki img yazısının arasına yüklediğin linki yapıştır.

Mastercodex

Resim Linkleri aşağıdadır.

Ana Devre
----------------

Oluşturulmak istenen devre
-----------------------------

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
Mastercodex