Proje Ödeviii

Başlatan JaVaKoVa, 22 Mart 2013, 13:45:05

JaVaKoVa

İlk Başda Sitenizi Çok Beğendim üye Olup İlk Soru mu sormak istedimm......

Bir Projem Var Üniversite 2. Sınıfdayım 160 Sütun 16 Satırlı Bir Kayan Yazı Devresi Yapıyorum Fakat Usb Girişli Olacak Pic Kullanıyorum. Fakat Hem Usb Hemde En Çok Boş Alan Hangi Picde var Bunu Bilmiyorum Araştırmalarımda Doğru Bir Sonuca Ulaşamadım Ulaşmışsamda Bana Çok da etkileyici Bir Açıklamada Bulunmadıkları İçin Kararsız Kalıyorummmm... Hangi Picin Hafızası En Çoktur ve Usb Portları Olan Bir Pic ve Neden O Pic Açıklamasında Bana yardımcı Olabilirmisniz??? Şimdiden Teşekkür EDERİMmmmmmm...... Anlamadığınız Yeri Yorum Olarak Sorarsanız Açıklayabilirim. Anlatımda Eksiklerim Olmuş Olabilir.

JaVaKoVa

Hemen Bakıyorummmm... Teşekkürler :)

Gökhan BEKEN

Ama en az 20mhz olmalı ve siz usb iletişimi istediğinizden en azından 18f4550 gibi bir pic kullanmalısınız.
Hafıza olayını dert etmeyin eeprom kullanırsınız.
shift register olarak 74hc595 kullanırsınız
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

JaVaKoVa

Meftun Rumuzlu Arkadaşım Bilgin için Çok Teşekkür Ederim. Konu Hakkında Bilgin Varsa Beni Birazda BilinçLendirebilirmisin?

Gökhan BEKEN

Siz şimdilik usb ile pc-pic iletişimini halletmeye bakın.
Bir taraftanda 74hc595 in çalışma mantığını anlamaya çalışın. Eğer kullanmayı öğrenirseniz size sağlayacağı fayda ile pic'in sadece 3-4 pininden sınırsız sayıda pin elde edebileceksiz. Bunun size verdiği mutluluk, projeyi yapamasanızda üzülmemenizi sağlar.
Bunları hallettikten sonra matris led gruplarını sürmeye çalışacaksınız. Bunuda hallettikten sonra artık kayan yazı için algoritma düşüneceksiniz.
Yine bitmedi, hafızayı daha etkili nasıl kullanırımda harf sayısını artırabilirim düşüncesine kapıldığınız an projenin sizi asıl yoracağı kısma girdiniz demektir.
Bütün hepsini hallederseniz (tabi bunları simulasyonda hallediyorsunuz)
pcb tasarımı, parlaklık, ucuza kaliteli led markası, kayan yazı için kutu bulma derdine düşeceksinizki en zevkli kısmı burasıdır çünkü artık herşeyi halletmişsinizdir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

JaVaKoVa

Çok Çok Çok teşekkür ederim. Baya Bi bilgili Gözüküyorsunuz. bende sizin dediğiniz gibi Yapıp İlk Usb Ve Pici Halledeceğim.  ::)