breadboard hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

Başlatan cmsnmz, 22 Mart 2013, 21:32:53

z

Alıntı yapılan: nusyil - 27 Mart 2013, 07:39:49
Olur, ecdadimizin butun guzel hasletlerini gecelim, cakalliga devam edelim..

Yaziklar olsun ecdadimizin bu guzel hasletlerini, geleneklerini "hikaye" diye kucumseyen, hafife alan zihniyete, yaziklar olsun insanlari bu kafa yapisina getiren duzene!!

Daha dur... Bunlar ne ki?

1 kelle 1 altın olacak. Millet sokakta birbirine düzecek.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

z

Alıntı yapılan: t2 - 27 Mart 2013, 11:38:30
breadbordun telini ucu altın kaplama bahanesiyle 10 tanesini 100 liraya satmak lazım.  Pimipirikli elektronikçiler devre çalışmıyor diye sorunu telde arayıp buna para verebilir.

Bir tarihte Ankara/Ulus'da, bir ucu elektrik prizine takılan diğer ucu da teyp vs cihazlara takılan hazır elektrik kablosu alıyordum. Satıcı plastik enjeksiyon makinasıyla aslında bu kabloları kendi üretiyormuş.

Laf lafı açtı. Sony'nin kendi orjinal kablosu da var ama çok pahalı. Tel kesitine bakıyoruz bizdekinin aynı. Bizim kablolar bazı cihazlarda pat pat sigorta gibi atıp kopuyor. Sonradan öğrendik, Sony gümüş alaşımlı telleri olan kablo kullanıyormuş dedi.

Dolayısı ile uçları altın kaplamalı tellerin de kontakları altın kapalamalı breadboardun da alıcısı çıkar.

ferit06

şimdi de çinliler demir alaşımlı kabloları kullanıyorlar. (USB/mini USB ler için)

t2

Memlekette  bir peynir var kilosu 17 TL . harikulade tadı var.  büyük şehirlerde bulunmuyor.

Ben bunu 100 dolara satarım dedim. ama kilosunu değil 100 gramını 100 dolara satıcam. iyi de neden yapmıyorsun diyelner oldu. işlerin durmasını bekliyorum durursa yaparım. Buna çuval gibi tahta gibi alengirli otantik kutu yaptıracaz. Kovan balı hesabı. 100 gramı 100 dolar oyuncak değil kargo bedava olucak :)  tabi marka imaj bunlar sıfırdan yapılacak peynir aynı olsa da .. 5000 yıllık lezzet ! yuh..  adam göbeğini kaşıyor bu gün hangi absürd şeyden sepete eklesem kargoyla gelse diyor. bu peyniri severek isteyerek alacak kazıklanma yok. tadını beğenince tekrar alacak. Böyle ürünler asgari ücretle çalışana gariban  vatandaşa uymaz.

muhendisbey

Alıntı yapılan: nusyil - 27 Mart 2013, 07:39:49
Olur, ecdadimizin butun guzel hasletlerini gecelim, cakalliga devam edelim..

Yaziklar olsun ecdadimizin bu guzel hasletlerini, geleneklerini "hikaye" diye kucumseyen, hafife alan zihniyete, yaziklar olsun insanlari bu kafa yapisina getiren duzene!!

Katılıyorum. Bunun ne 2013 le ne de 1400 lü yıllarla ilgisi var.
İsteyen istediğinden alır. Engel olalım siteyi basalım diyen yok. Denilen şu: fiyat belirleme politikasında çarpıklık var. Bu çarpıklıkta aslında bizden geliyor.
Ramazanda, hiç yüzüne bakılmayan ürünler 2 katı fiyata çıkıyor. Sebebi satış olur sat. Bu vicdansızlıktır. Ha ben bunu diyerek kalın kafalı oluyorsam, kabul ediyorum.
Bu tür davranışı haklı görenlerin
Elektrik tasarruf cihazını da, otomobil için yakıt tasarruf cihazını da haklı görüyor demektir. Tek kelime etmeye de hakkı yoktur. Sonuçta onu da bunu da isteyen alır isteyen almaz.
Eğer benim gibi Kayseri'de yaşasaydınız ne demek istediğimi çok daha iyi anlardınız.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

t2

Ben kayseride yaşadım oradan çok şey öğrendim.

Alıntı YapBu tür davranışı haklı görenlerin
Elektrik tasarruf cihazını da, otomobil için yakıt tasarruf cihazını da haklı görüyor demektir.
niye öyle olsun? o ayrı bir şey sahtekarlık. Üç kağıtçılığı savunan yok.  Uydurmayın.

Gerçekten işe yarayan ürünleri satman gerek. güzel satarsan  kazanırsın. satmayı beceremez isen maliyeti 1.2 ile filan çarpıp öyle satmaya çalışırsın alan da olmaz.

muhendisbey

Alıntı yapılan: t2 - 27 Mart 2013, 14:47:00
niye öyle olsun? o ayrı bir şey sahtekarlık. Üç kağıtçılığı savunan yok.  Uydurmayın.

T2 hocam altın kaplasanız satsanız gıkım çıkmaz, emek harcamışsınız düşünmüşsünüz yapmışsınız. Helali hoş olsun.
Yada daha basiti
ürünü almışsınız siyah başlığı çıkar diye aldıktan sonra tekrar yapıştırıp satmışsınız, gene birşey demem. Çünkü emek harcamışsınız. Ama bir insanın sırf fiyat kırarak para kazanması doğru değil. Kısmen sahtekarlık.

İnsanlar herşeyi araştırmazlar. Bazen araştırsalar da elleri kolları bağlanır. Türkiye'de birçok kişi yurt dışından mal almayı bilmesine rağmen bir o kadar kişi de bilmiyor. Bilmiyor diye bu adamları ezmenin, sahtekarlıktan farkı ne?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

nusyil

Alıntı yapılan: t2 - 27 Mart 2013, 09:25:58
Yazıklaarolsun kalın kafalılara.
Sizin gibi cikarperest, paraperest, firsatperest olmadigim, "kalinkafali " oldugum icin Allaha binler sukur olsun.

mesaj birleştirme:: 27 Mart 2013, 17:28:36

Alıntı yapılan: z - 27 Mart 2013, 13:18:36

O ozlemini duydugun geldiginde arkani kollasan iyi edersin bence.

t2

sen maaşlı çalışyorsun galiba.  muhtemelen bu kafayla emekli de olabilirsin. ticaretle işin olmaz. olsa da batarsın.

Bu gün ben çok kazandım komşudan al diyebilen esnaf var mı ? son 50 yıldır gördün mü ?
sen bu kafayla kendini evliya zannedebilirsin. allah seni ıslah etsin. mümkünse.

Gökhan BEKEN

Bu kadar birbirimizi kırmaya sebep olacağını bilsem elektrovadideki linki vermezdim. Sadece örnek olsun diye vermiştim. Yani bu üründen alabilirsin anlamında. Karşıt yazılar yazsakta kimse kötü niyetli değil eminim. Lütfen anlayışlı olalım fazla uzatmayalım. Kendimi suçlu hissediyorum.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

z

Alıntı yapılan: nusyil - 27 Mart 2013, 17:27:31
Sizin gibi cikarperest, paraperest, firsatperest olmadigim, "kalinkafali " oldugum icin Allaha binler sukur olsun.

mesaj birleştirme:: 27 Mart 2013, 17:28:36

O ozlemini duydugun geldiginde arkani kollasan iyi edersin bence.

Düpedüz edepsizlik bu. Güzel bir yazıyı hakettin bence.

nusyil

Alıntı yapılan: t2 - 27 Mart 2013, 17:39:25
sen maaşlı çalışyorsun galiba.  muhtemelen bu kafayla emekli de olabilirsin. ticaretle işin olmaz. olsa da batarsın.

Bu gün ben çok kazandım komşudan al diyebilen esnaf var mı ? son 50 yıldır gördün mü ?
sen bu kafayla kendini evliya zannedebilirsin. allah seni ıslah etsin. mümkünse.

Belki uzuleceksin ve sasiracaksin  ama oyle degil, ben yurtdisinda yasiyorum, kendi isimin sahibiyim, ve kendi inandigim degerlerimle cok zengin olmasam da ailemin ve cocugumun rizkini kazaniyorum. Batip-batmiyacagimi Allah bilir . Batsam da ne gam? Buradaki rizkimiz bitti der, Allah'in actigi diger kapidan gireriz, sikinti olmaz bizde cok sukur. Alemin en zenginine, guvenilir varligina sirtimi verdigim icin bu gune kadarda ne Turkiye'de ne de burada beni hic  uzmedi, guvenimi bosa cikarmadi. Belki inanmakta zorluk cekeceksin ama durust calisma ile de rizkini kazanabilirsin bu dunyada. Evet, evet  oyle. Belki koseyi donemezsin, kisa zamanda zengin olamazsin ama bu dunyada vicdanin rahat olarak yasar, giderken de huzur icinde gidebilirsin.

Keske olabilseydim ama evliya olabilmek o kadar kolay degil. Ayrica  Allah seni,beni hepimizi islah eylesin. Seytanin avukatligini yapmaktan, maddiyata tapmaktan korusun, bu dunyanin ustu oldugu kadar alti oldugunu da hepimize her daim hatirlatsin. Kaziklanildigini , aldatildigini anladigi anda kisinin ettigi bedduadan, kul hakkindan ve bu bedduanin acisinin coluk-cocugumuzdan cikmasindan hepimizi korusun.

mesaj birleştirme:: 27 Mart 2013, 18:01:50

Alıntı yapılan: z - 27 Mart 2013, 17:45:30
Düpedüz edepsizlik bu. Güzel bir yazıyı hakettin bence.

Alıntı yapılan: z - 27 Mart 2013, 13:18:36

bu yukaridaki soz benim ise evet edepsizlik etmisim.

muhendisbey

Hocam lütfen!
Bu forumda genç arkadaşlarında olduğunu düşünün. Onların örnek alacakları kişiler mevzuları bu şekilde mi halletmeli?

Konuşarak sakince. Hakarete gerek yok, haklıyı da haksız duruma düşürür.

Tarafsız olarak belirteyim. Z hocam da nusyil hocam da ayıp etti. Tartışmayı argoya taşımaya gerek yok.

nusyil

Alıntı yapılan: muhendisbey - 27 Mart 2013, 18:16:43
Hocam lütfen!
Bu forumda genç arkadaşlarında olduğunu düşünün. Onların örnek alacakları kişiler mevzuları bu şekilde mi halletmeli?

Konuşarak sakince. Hakarete gerek yok, haklıyı da haksız duruma düşürür.

Tarafsız olarak belirteyim. Z hocam da nusyil hocam da ayıp etti. Tartışmayı argoya taşımaya gerek yok.

+1

Uslubumun yanlis oldugunu kabul etmekle beraber yaptigim tek sey muhatabimin bana olan uslubu ile cevap vermekti. Rambo'nun unlu repligi gibi: "Ilk kani onlar akitti"   ???