remote control hakkında yardım

Başlatan ekrem12, 26 Mart 2013, 18:33:09

ekrem12

merhaba arkadaşlar. pbp ve pic konusunda çok yeniyim ve daha çok fırın ekmek yemem gerektiğini biliyorum. orjinal devre ford marka araçlardaki direksiyon kumandasına göre tasarlanmış olması sebebi ile farklı marka araçların kumandalarındaki direnç değerlerine göre isteyen arkadaşların yeniden tasarlanabilir. benim amacım bu asm kodlarını pbp komutları ile 16f84a 'ya göre oluşturmak. asm kodlarını bilmediğimden dolayı pbp ile kodları yazamıyorum. devredeki mantıktan anladığım kadarıyla rctime mantığı ile çıkışları sürüyor. fakat pbp ile rctime komutunu çalıştıramadım. pbp ile kodları yazarken çok alakasız bir şeyler yazdıysam bilgisizliğime verin...

bu konuda desteklerinize ihtiyacım var. şimdiden herkese teşekkürler...

devrenin genel olarak çalışma mantığı, şase ile giriş arasına uygulanan drenç değerlerine göre istenilen çıkışları sürmek. bu çıkışlarada istenilen direnç değelerini bağlayarak şase ile çıkış arasındaki direnç değerleri ile wired remote özellikli multimedyaları kontrol edebilmek. çünkü, farklı multimedya markaları farklı direnç aralığındaki komutlar ile çalışıyor.

'@ DEVICE pic16F84A
'@ DEVICE pic16F84A, WDT_OFF 				'Watch Dog timer açık
'@ DEVICE pic16F84A, PWRT_ON 				'Power on timer açık
'@ DEVICE pic16F84A, PROTECT_OFF 			'Kod Koruma kapalı
'@ DEVICE pic16F84A, MCLR_OFF 				'MCLR pini kullanılmıyor.
'@ DEVICE pic16F84A, INTRC_OSC_NOCLKOUT 	'Dahili osilatör kullanılacak
'@ DEVICE pic16F84A, BOD_ON					'BOD enable 
'------------------------------------------------------------------------------------------------

PortA=0
PortB=0
B2 VAR BYTE

RCTIMEOKU:
RCTIME PORTA.4,1,B2
PAUSE 10
IF B2>100 THEN
HIGH PORTA.0
PAUSE 20
LOW PORTB.0
IF B2>200 THEN
HIGH PORTB.1
PAUSE 20
LOW PORTB.1
IF B2>300 THEN
HIGH PORTB.2
PAUSE 20
LOW PORTB.2
IF B2>400 THEN
HIGH PORTB.3
PAUSE 20
LOW PORTB.3
IF B2>500 THEN
HIGH PORTB.4
PAUSE 20
LOW PORTB.4
IF B2>600 THEN
HIGH PORTB.5
PAUSE 20
LOW PORTB.5
ENDIF
ENDIF
ENDIF
ENDIF
ENDIF
ENDIF
GOTO RCTIMEOKU
END[/code

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ekrem12