Reed röle için mıknatıs nereden temin edilir?

Başlatan sigmoid, 26 Mart 2013, 19:50:43

sigmoid

Reed Röle ile beraber kullanmak için mıknatıs arıyorum. Anadolu'da olduğum için internetten sipariş edebileceğim bir yer olursa güzel olur. Birkaç site buldum, ufacıcık mıknatısın tanesine 1 TL diyor ve banada pahalı geldi. 100lük uygun fiyata satan yok mu

teşekkürler.

mustafa_cmbz

neo hoby diye bir firma var izmir civarlarındalar sanırım..

Bahsettiğiniz mıknatısların fiyatı neodyum olduğu için bu kadar pahalı olabilir.Bende en son böyle bir uğraş için oradan almıştım 20 tanesi 20tl.

Bir ara 12 tane mıknatıs aldım rüzgar türbini için 120tl bayılmıştım..

Bilgin olsun bu mıknatısları yurtdışından getirttikleri burada üretemedikleri için bu kadar pahalı..Ve her zaman her çeşidi bulamıyorsun...

sigmoid

standart mıknatıslarlada reed röle kullanımında sorun çıkıyor mu? Bu neodium mıknatıs reed röleden daha pahalı

sigmoid

ankyra

reed role her miknatis ile calisir tahminimce...hurda bir hoparlorun miknatisini kirip kullanabilirsin...

sadogan

Asansorcüler çok kullır asansör kuyusunda
toptan asansör parçaları satan yerlerde aramak lazım

artapon

mıknatıs aramakla vakit kaybetme bence. ben kulaklığın içindeki kabloyu 10 15 sipir sar. ve uçlarına bir gerilim uygularsan kontak çeker. bu da senin işini görür belki...
Aldanma İnsanların Samimiyetine, Menfaatleri İçin Gelirler Vecde, Vaad Etmeseydi Allah cenneti, O'na Bile Etmezlerdi Secde!   (NFK)

sigmoid

mıknatısı yerleştireceğim yere enerji vermem çok zor. Hareketli parca, Amacım hareketli parcanın yuvasına takılıp takılmadığını aldılamak. Hareketli olan kısma mıknatıs. Sabit olan kısma reed röle koyarım diye düşünmüştüm.

polleme

Geçen hafta İstanbul Kabalcı'dan 4 adedini 1TL den almıştım. Yuvarlak halka şeklindeler ve bunların reed ile çalışacağını düşünüyorum.