Gaz sensörlerinde radyoaktiflik özelliği var mı?

Başlatan Andromeda, 01 Nisan 2013, 12:15:55

Andromeda

Gaz sensörlerinde radyoaktiflik özelliği var mı?
çok satılan hermetik olanlar mesela..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

pwm.c

evet bazılarında var. içini açıp incelemiştim :) Amerikyum elenmenti kullanılmış.
benzer resimler şu sayfada var:
http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/echem/elements/elements.html
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

z

Evet sensöründe radyoaktif malzeme barındıran sensörler var. Hatta bir köşesinde radyasyon uyarısı da olması lazım.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

vedo35

Bende ikitane vardi icini actigimda sensorun ustunde  radyoaktif maddelerde kullanilan sembol gormustum uzerinde. yanindada turkce olarak : uyari radyoaktif madde yaziyordu . Eyvah ileride kanser olursam  hic sasirmam.  :'( :(
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

pisayisi

Bu sensörlerin oda ortamında çalışması durumunda bir radyoaktif negatif tesiri olmaz, ancak içini açıp sensörlere temas edip solunursa vücuda kontamine olma ihtimali yüksektir. Bu durumda yarı ömrü 43o yıllarda olan bir malzeme olduğu için vücuttan atılması imkansız gibi. Basından farkettiyseniz rahmetli özalın naaşında da radyoaktif amerikyum bulunmuş ancak neticeye ulaşılamamıştı. Bu tür sensörler kullanmayınız...
Murat