IR2113 çalışmama sebebi nedir ?

Başlatan bulut_01, 19 Nisan 2013, 13:44:15

bulut_01

Alıntı yapılan: iyildirim - 20 Nisan 2013, 01:05:43

Bir de duty 64*250 = 16000 verilmiş. Yanlış hatırlamıyorsam duty konfigürasyona göre periyod değerinin en fazla 2 katı gibi birşey olabiliyordu. O da up-down counter modunda.
@yildirim hocam cvp için öncelikle tsk ederim bu haliyle pll acık ıken 8 khz alıyorum proteusda gercekde deneme fırsatım olmadı lakin fuse ayarlarında yukardakı gibi H4 yazmak yeterlı olmuyor mu PLL aktıf olması ıcın ve ayrıyetten farklı komut mu yazmak gerekiyor ? pll acık ve ben gercekde scopla bakdıgımda 70 hz görmüstüm ilk paylastıgım kodda üste buda h4 yazdıgım halde pll acık olmaması anlamınamı gelır ? ır2113 giriş lojik problemden dolayı bastıgım pcb kaldırıp atıp yenıden tasarım yapmam gerekecek. bldc motor hall sensor bozuk iptal edip ben 60 derece kayık 3 fazla bu motor sürecegım 60 derece kac ms geçikmeye denk gelir fazlar arası ?
YENİLMEZ..

iyildirim

18F serilerini hiç kullanmadım desem yalan olmaz. Osilatör pll vs. hakkında bilgim yok.

Motoru hiç sensörsüz çalıştırmak çok da anlamlı değil. Olur ama fazla akım çeker veya yüke biner titrer durur vs. Sadece deneysel olarak uğraşılabilir.

Sen 60 derece kayık 3 faz kullanmıyorsun ama.  Neyse, kaç ms bekleyeceğin kullandığın motorun kutup sayısına göre değişir.
RPM/60 * kutup sayısı / 2 = 360 derecelik elektriksel çevrim frekansına denk. Bunuda 6 ya bölersen komutasyon frekansını bulursun.

Madem Hall sensörler bozuk, back-emf ile sürmek için fırsat çıkmış demek ki..  :)

bulut_01

sensorsuz motor benzınsız arabaya benzer ne yapacagı bellı değil amac motor sürme konusunda birseyler ögrenemk 18f1330 ıyı tanımak motorla zaten bu durumda professional işler yapılmaz bide bendekı fotoselli kapı motoru motor 200 watt cıvarında max kac rpm yapar aslında onu merak ediyorum motor sınırlarını zorlayarak max rpm görmekdı amacım bazı sorunlar nedenıyle yukarda anlattım 1 rpm bile dönemedı motor ve pcb kaldırıp attım 18F öncelıkle tam emın olmam lazım donanım sonra gelıyor yarın borda kurarım 18F bakarım frekans olaylarına bana 5 khz yeter gel gelelimkı bu frekans 3 fazda alıp motoru sürebilmek.
YENİLMEZ..