Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

C# Sorun

Başlatan eqooo, 25 Nisan 2013, 12:06:48

eqooo

Bilgisayarımda Visual Std 2010 ultimate kurulu idi üzerinde bir program gelistiriyordum,haliyle pc ye format atma zamanı geldi ve format attıktan sonra tekrar kurdum 2010 ultimate i ve yazmıs oldugum kodu acınca ne yaparsam yapayım debug edince istedigim islemleri yapmıyor. örnegin buton1 e basınca textBox'a yazı yazdırıyorum hicbir hareket yok.Eski programı acıyor .Yardımcı olursanız sevinirim....

Extreme

Olması lazım her şey normal . Unuttuğunuz bir şey olabilir mi ?

Biraz daha ayrıntı verirmisiniz?

eqooo

Mesela yeni form uygulamasi aciyorum bir buton bir textbox koyup işlem yapıyorum ama formattan önce calıstıgım solutionı actıgımda hata olsa error listte gosteriyor  ve hata oldugu halde debug ediyorum yine debug ediyor calıstırıyor ama formattan önce yazdıgım kodu aynen calıstırıyor...Yaptıgım değişiklikleri göstermiyor.

Kabil ATICI

Hata alıyorsan yaptığın değişiklikler zaten işleme alınmyordur.

Formattan önce kütüphanede bir değişiklik yapılmış olabilir mi? Yani daha sonraki yüklenen kütüphanede bir farklılık olabilir mi?

Kodlarını yeni bir proje açıp ona aktararak denedin mi? 

Bazı microsoft yazılımlarında güvenlik ile ilgili bazı şeyler olabiliyor, bununla ilgili bir durum olabilir.
ambar7

ArGeMaNiA

Tam anlamamakla beraber;
Projenin içinde release ve debug klasörleri olması lazım.
Bunların içindekileri silmeyi deneyebilirsiniz.
Bir de "Clean Project" yapmayı deneyebilirsiniz.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

eqooo

Tamamdır hallettim cok tesekkür ediyorum. Debug yerine  Realise yapınca halloldu...

fatih6761

Alıntı yapılan: eqooo - 25 Nisan 2013, 15:10:57
Tamamdır hallettim cok tesekkür ediyorum. Debug yerine  Realise yapınca halloldu...
Hocam yalnız sıkıntı Debug/Release sorunu değildi. Büyük ihtimal obj/ klasörü temizlenemediğinden hata veriyordu. Hata ayıklama ise eskiden kalan dosya ile yapılıyordu. Clean Project ile halledebilirsiniz(aynı sıkıntıyı yaşayanlar için).