Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

RS 232 ve GSM MODUL

Başlatan techniq, 14 Mayıs 2013, 22:24:54

techniq

Arkadaşlar GSM modul(Telit GL865) PIC le bağlantı kurmak için PIC in RX TX uçlarıyle GSM Modulun RX TX uçlarını birleştirmem gerekiyor.
Ayrıca rs232 yi de pic e bağlamayı düşünüyorum. Sorun şu ki RS232 yi de PIC'in RX TX bacaklarına bağlamam mı gerekiyor yoksa herhangi bir porta da bağlarsam olur mu? GSM Modulu+PIC+RS232 uygulaması yapan arkadaşlar yardım ederse memnun olurum.
Teşekkürler...

altanbozoglu

merhaba techniq; iki uart modulune sahip bir pic kullanırsan sorununu çözmüş olursun. biri gsm module diğeri pc ye gidebilir.

ayhani

Devrende hem gsm modülü hem de ayrı bir rs232 portu olacaksa iki rs 232'li bir pic kullanmalısın. Veya tek rs232li bir picde yazılımsal uart ile istediğin iki ucu port yapabilirsin.

Aşağıdaki linkten istediğin özellikte pic seçebilirsin
http://www.microchip.com/maps/microcontroller.aspx
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

zafer

printf("AT\r"); komutu ile rs232 üzerinden "AT" komutunu yollamış olursun.

techniq

Microchip PIC18F46K22 bu picde 2 tane RX-TX bulunuyor bu picle sorunumu çözdüm. Teşekkürler...

quadron

(Telit GL865) gsm modülünü nereden temin ettiğini paylaşabilir misin
bir arkadaşımla beraber böyle  GSM modülü alalım dedik fakat araştırdımız kadarıyla fiyat - IMEI  gibi problemler oluşuyormuş
şimdiden çok teşekür ederim.

mustafa_cmbz

Elektrovadi

yurtiçinden alırsan ımeı gibi bir sıkıntın olmaz..

MrDarK

Alıntı YapArkadaşlar GSM modul(Telit GL865) PIC le bağlantı kurmak için PIC in RX TX uçlarıyle GSM Modulun RX TX uçlarını birleştirmem gerekiyor.
Ayrıca rs232 yi de pic e bağlamayı düşünüyorum. Sorun şu ki RS232 yi de PIC'in RX TX bacaklarına bağlamam mı gerekiyor yoksa herhangi bir porta da bağlarsam olur mu? GSM Modulu+PIC+RS232 uygulaması yapan arkadaşlar yardım ederse memnun olurum.
Teşekkürler...

Pic ile hangi bağlantıyı yaparsan yap ya donanımsal UART kullanırsın yada yazılımsal uart kullanırsın,

İki uartı olan bir mcu kullanmak zorunda değilsin , yazılımsal uart yapıpta donanımsal gibi kullanabilirsin kesmeler yardımı ile.

Ayrıca ;

Yurtiçinden Telit Geliştirme Kartı satın alabilirsiniz ;

Mail adresimiz : satis@uzelteknoloji.com

IMEA probleminiz olmaz ayrıca kod desteği sunmaktayız.

Saygılarımla.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK