4'lü Flux led Modulleri Hakkında

Başlatan Kazım, 21 Mayıs 2013, 17:34:16

Kazım

Arkadaşlar;

Linkteki 4'lü Flux Ledler ___   3v*4adet=12v olarak Seri mi bağlı.?  Yani 12v ile mi çalıştırılacak. Bir de ben bu modulleri model botumda kullanmak istiyorum.. gece örneğin 4-6 metre önüne kadar bir aydınlatma yapması lazım ve birde 200-300m de gece şartlarında uzaktan farkedilebilirmiyim.  Bir de bu beyaz ve kırmızı flux ledler, kaç amper çekiyor. Anahtarlamasını röle ile yapmak istemiyorum. Transistör veya ne daha uygun olur bu amaçla. Toplamda 2 beyaz modul ( ön farlar ) ve 2 kırmızı modul ( arka farlar ) kullanmam lazım.  Linkler size yardımcı olacaktır. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.    Amacım Kodlamasını bitirdiğim GPS'li Balık Yemleme Botumun far kısmını yapmak. Bu botta GPS , önceden yemlenen uzak mesafedeki bir noktaya sonraki günlerde en az hata ile oltalarımı atabilmektir.

http://www.direnc.net/MODUL-LED,LA_1098-2.html#labels=1107-2

Edit: Alt Satırlar Silindi

Gökhan BEKEN

Lafınızı böldüm, projenizden biraz daha bahseder misiniz ilginç bişeye benziyor :)
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Kazım

Alıntı yapılan: meftun - 21 Mayıs 2013, 17:54:24
Lafınızı böldüm, projenizden biraz daha bahseder misiniz ilginç bişeye benziyor :)

Edit : 30 satır falan yazdım projeyle ilgili. Geri dönüş yapmadan Offline olmanız doğru deği bence.. Gerçeği siz okudunuz herhalde ..Ama Mesajı Sildim Yinede

meta1453

Bu projeyi yaptınız mı? Yapmak istiyor musunuz?

Eğer yapacaksanız;

Pil olarak ne kullanacaksınız? Motor, şasi vb mazemeleri ne kullanacaksınız? Bi ara botlara ilgim vardı. Eğer isterseniz bildiğim kadarı ile yardım etmeye çalışırım.

İyi günler.
Melih BAŞOĞLU

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: graski - 21 Mayıs 2013, 18:23:30

Edit : 30 satır falan yazdım projeyle ilgili. Geri dönüş yapmadan Offline olmanız doğru deği bence.. Gerçeği siz okudunuz herhalde ..Ama Mesajı Sildim Yinede
Ne demek istediğinizi anlamadım hocam, iş yerinde yazdım bir önceki mesajımı. Şu an evimde yeni okuyorum yazdığınızı işim vardı, yanlış anlaşışma olmasın. Daha önceki yazdığınızı görmedim. Yazma saatime bakarsanız iş çıkışı yazdığımı farkedersiniz. Neyse başarılar dilerim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Kazım

meftun bey;

PM 'den cevap alındığı için konuyu editledim.

Birde Melih Bey size de teşekkür ederim 17:00 'den sonra PM atacağım. Yardımlarınız seve seve kabul edebilirm. PM 'nin amacı da şuki ; bu başlık altında bir çeşit modelcilik konuları dahil olmasın. Yalnız balıkçılıkla ilgili arkadaşla varsa bana PM atsın veya buraya yazsa olur bence ama doğru olmaz. Aslında bu konuda en çok zorlandığım konu. Modeli yapacağım malzeme. Sanın PVC levha , Plexiglass gibi malzemelrden yapılıyor. Birde hazır kalıplar var ama tek tek göndermiyorlar.Neyse çok uzattım özür deilerim.