Barcode okuyucu haberlesme sorunu

Başlatan skara1214, 23 Mayıs 2013, 18:39:50

skara1214

3800g barkod okuyucu kullanıyordum asenkron rs232 komunikasyonu ile güzelce çalışıyordu ama gel gelelim honeywell bu ürünün üretimini durdurmuş onun yerine hyperion 1300g diye birşey çıkartmış.Bunun haberlesmesi senkron rs232 ama birtürlü düzgün data alamadım.38000  baud 1 stop ayarı yaptıktan sonra osiloskopta bakıyorum 11 tane clock sinyali görüyorum.Nasıl oluyor anlamadım.Onuda geçtim tüm suffix prefixleri v.s kaldırmama rağmen bir barkod okuttuğumda istisnasız 00000111111 diye bir şey kesin geliyor böyle rakamda yok harfta yok.Bu barkod okuyucu kullanan varmı?Başka rs232 ile haberleşen barkod okuyucu varmı bildiğiniz?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Kabil ATICI

Barkod okuyucusunu bildiğimi söyleyemem ama o  belirttiğiniz kod ESC karakterinin kodu...
Biliyorsunuzdur ilk bit başlangıç biti, son bit sonlandırma biti, sondan bir önceki genellikle elde biti veya kullanılmışsa ikinci sonlandırma biti. Aradaki de veri!
ambar7

skara1214

Alıntı yapılan: ambar7 - 23 Mayıs 2013, 19:14:28
Barkod okuyucusunu bildiğimi söyleyemem ama o  belirttiğiniz kod ESC karakterinin kodu...
Biliyorsunuzdur ilk bit başlangıç biti, son bit sonlandırma biti, sondan bir önceki genellikle elde biti veya kullanılmışsa ikinci sonlandırma biti. Aradaki de veri!
hocam parity none 1 stop 8 databitine ayarlanmış vaziyette
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz