DC jeneratör için Yüksek güçlü DC motor arıyorum

Başlatan Mucit23, 03 Haziran 2013, 12:26:04

Mucit23

Arkadaşlar bir projede kullanmak üzere Yüksek Güçlü sabit mıktatıslı DC motor arıyorum. En az 800-1000W arası olsa iyi olacak. Motoru DC jeneratör olarak kullanacağız ve bir akarsu türbininde çalışacak. Ortalama saniyede 20-25 litre gibi bir akarsuyumuz var. Bu suyun önünde küçük bir pelton türbini kurulup elektrik üretimi sağlanıyordu. Sistemdeki eski motor yandığı için yerine benzer özelliklerde başka bir dc motor takacağız.

Koşu bandı motorları benim için ideal güçlü motorlar. Bu sebeble aramalarımı bu yönde yoğunlaştırdım.

Aradığım böyle birşey

image

Geçenlerde bir hurdacıda eski bir koşu bandı gördüm. Adama yapışıp bandı dağıttıktan sonra motorunu söküp aldım. Motorun gücü 180V 1.2Hp. Söktüğüm motorunda durumu çok kötüydü. Rulmanları tamamen arızalanmışdı. Ayrıca rotor üzerindeki sargılardada sanki hiç vernik sürülmemiş gibi saçma sapan duruyordu. Neyse gerekli tüm bakımları yaptıktan sonra motora enerji vererek çalıştırdım. Fakat motorun uzun süre çalışacağını sanmıyorum.

Temiz bir motor bulmam lazım.

Bu tip dc motorları türkiyede temin edebileceğim bildiğiniz bir yer varmı?

tda 1562q

kardeş istanbul kurtköyde femsan diye büyük bir DC MOTOR fabrikası var sitesine gir ürünleri incele orda bulamayacağın model yok sayılır her çeşit DC MOTOR var...