LCD'li PLC

Başlatan mihri, 05 Haziran 2013, 10:42:31

mihri

Resimde görünen PLC önerisine ihtiyacım var. PC olmadan PLC'yi kendi ekranından programlamak istiyorum.

İyi çalışmalar.
"Eppur si muove!"

Mucit23

siemens Logo yu kullanabilirsiniz.  :)

malpaslan1979

Zelio Logic

eaton easy (moeller)

mihri

Bu ürünler yurt içinde kolay bulunabiliyor mu? Fiyatları ne kadar?
"Eppur si muove!"

malpaslan1979

Alıntı yapılan: mihri - 05 Haziran 2013, 12:01:01
Bu ürünler yurt içinde kolay bulunabiliyor mu? Fiyatları ne kadar?

kesinlikle evet kolaylıkla bulunuyor benim size tavsiyem 1 adet siemens logo! eğitim seti alın nedeni şu: eğitim setini alarak aynı paketin içerisinde

1 adet logo akıllı röleye
1 adet usb programlama kablosuna
1 adet orjinal logo! programlama yazılımına sahip olacaksınız

eğitim seti olduğu için tek tek alacağınız fiyattan çok çok daha ucuza bu üç parça ürüne aynı anda sahip olmuş olursunuz.

mesaj birleştirme:: 05 Haziran 2013, 12:20:17

siemens logo! nun liste fiyatı 155 euro yapıyor kabloyu akıllı röleyi yazılımı ayrı ayrı alsan iki katına çıkar fiyat o yüzden eğitim seti (başlangıç paketini öneririm)

Analyzer

Selam,

Ekrandan programlamanın ne gibi bir avantajı oluyor? Hiç kullanmadım, merak ediyorum.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Mucit23

Hocam pc olmadan logoya kendi ekranında program yazıp programda degisiklik yapabiliyoruz. Staj  zamanimda biraz oynamıştım. Ordan biliyorum.

Analyzer

Selam,

İşte orada biraz takıldım. PC olmadan çalışmak güzel ancak küçücük ekrandan ladder takip etmek zor olmuyor mu? Bir değişiklik yaptık ve aynı makineden örneğin 10 adet var. Laptopla maks. yarım saatte hepsine aynı program yüklenir ancak bunda elle değiştirmek belki bir gün sürebilir. Sahada ne gibi bir avantaj sağlar onu bulamadım. Ekrandan programlamanın bir avantajını bulamadım ama ekrandan hata gözlemek, mesaj almak güzel olurdu.

Analyzer

malpaslan1979

Ekranda program işlerken okunan değerler görülebiliyor bu sizin keyfinize kalmış örneğin sıcaklık, basınç hangi çıkışın aktif olduğu gibi şeyleri ekranda yazdırabiliyorsunuz. Yani ekranı sadece programlama sırasında kullanmıyorsunuz. Program işlerken de kullanabiliyorsunuz ekranı.

Okan AKÇA

gemo kullanmanızı tavsiye ederim ekrandan programlanmıyor ama ekrandan parametre ayarları yapılıyor.fiyatlarıda cok uygun

CaFFeiNe

@analyzer

Bu cihazlar aynı zamanda pc ilede programlanabiliyor, ekrandan programlama basit işlerde kullanılır misal cihaz ile atıyorum otomatik sulama sistemi yaptınız ama sulama süresini bazen değiştirmek istiyorsunuz çabucak ekrandan değiştirirsiniz pc aramazsınız gibi

Analyzer

Selam,

Evet ben hep fabrika ortamı düşündüğüm için açık saha aklıma gelmedi. Dediğiniz gibi açık sahada pratik olabilir.

Analyzer