KAYAN YAZI-Bil. Programı

Başlatan gafosen, 13 Aralık 2004, 22:41:01

gafosen

dot matrix displayle kayan yazı devresi var..devre çalışıyor..bilgiler klavyeden giriliyor..Bilgilerin bilgisayardan girilmesi için nasıl bir program yapmak gerekir..hazır programlar olurmu..baglantı nasıl olacak..

bilgi verenlerden ALlah razı olsun
sevgiyi sen kötülüge düsman ol

bmutlu

Cihaz kimin olduğunu tespit et .Seri port protokolünü edinmeye çalış ondan sonra sana yardımcı olmaya çalışalım .Protokolünü bulamaz isen sen onun Bilgisayardan kullanımını unut.

gafosen

bmutlu kardesim sağolsın..cihaz kimin derken kasıt nedir..elimde pic dosyası var..oradan anlasılırmı..neye bakmamız lazım
sevgiyi sen kötülüge düsman ol

bmutlu

Yazılımı var ise iş kolay .
1. Programdan Baut hizini tespit edersin.
2. Programdan seri alma kısmından mesajı alma formatını tespit edersin (program açıklamalı yazılmış ise daha kolay olur ) ve göderme programını kolayca yazılır artık.Bazı firmalar sitelerinde gonderme programını ve protokolünü sitelerine koyuyorlar bu yüzden cihazı kımın olduğunu tespit etmen gerktiğini söyledim.

otm

Merhaba
Elimde Piyasada satılan yürüyen yazıların birçoğunun bilgisayardan kontrol yazılımları var.Senin elindeki yürüyen yazı nasıl birşey.?

fahri

hocam
kastettiğin klavye bilgisayar klavyesi ise bu linke bir bak
burada klavyenin iletişim protokolünden bahsediyor.

http://www.antrak.org.tr/gazete/012003/adnan.htm

otm

Merhaba
Yürüyen yazı programlarını email adresine gönderdim.Kolay gelsin.

koray351

otm2002 rica etsem aynı projeyi benim mailede atabilirmisin gerçekten lazım!!!

kryduman@yahoo.com
                               korayduman35@hotmail.com

otm

Merhaba
Aşağıdaki adrese yürüyen yazı kontrol yazılımlarını koydum

erişim için(kullanıcı adı: user)(password : picproje)

www.uniteknik.com/dosyalar/yy.zip

sezgin05

@Gfosen:
Klavye girişli kayan yazı ile ilgili HEX veya şemalar varsa mailime veya grouplardan birine gönderirsen inceleyebiliriz.Örneğin: ikinci bir pic devresi yapılır. Bununla bilgisayardan gelen  karakterler klavye kodlarına dönüştürülür ve asıl pano işlemcisine verilebilir...