Stm32f4 Discovery Ubuntu Kurulum Destek İde seçmi vs.

Başlatan Kaanx, 14 Haziran 2013, 13:59:52

Kaanx

Merhaba arkadaşlar Ubuntu 13.04 sürümü kullanıcısıyım ve linux te yeniyim. Mehmet hocamın paylasmıs oldugu yazılara göre kurulum yapmaya denedim fakat yapamadım sourcery kurulumnda tar kurulumunda dizin bulunamadı dedi direk.  konu ile ilgili link burada http://gunluk.muuzoo.gen.tr/2012/05/25/stm32f4-discovery-ve-ubuntu-bolum-1/

2. Olarak merak ettiğim konu ise Ben windows üzerinde keil ile 1mb kod limitim vardı pro olarak. Lınux tabanlı bu derleyicilerde acaba ne kadarlık kod limitim var sitelerinde araştırdım bulamadım. İleri seviye uygulamalarda 16kb 32 kb gibi kod limitleriyle çalısamayız. Lınux uzerindeki bu derleyicilerdede kod limiti problemi var mı ?

Tagli

GCC türevlerinde herhangi bir sınırlama yok. Ancak optimizasyon konusunda ücretli ticari derleyiciler kadar iyi olmadığını okumuştum biryerlerde. Kendim denemedim, pek bilgim yok.
Gökçe Tağlıoğlu

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 24 Ekim 2012, 10:32:15

Ubuntu üzerine code sourchery  kurma için yaptığım çalışmların ekran görüntüsü.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

"arm-2012.03-56-arm-none-eabi.bin" downlad sonunda gelen program. "sudo" ile denediğimde comman not found iletisi alıyorum.

yazılımın sitesini kurcalıyorum install notu varmıdiye. Bu sürüm ucretsiz lite version. Ve bu lite version için destek yok demiş üretici firmanın sitesi yinede bir bakayım.

install manual buldum söylediklerini yapmaya başladım.

/bin/sh ./path/to/package.bin komutu ile kuruluma başladım.

kurulum sorunsuz tamalandı.

,birde ek soru sormak isitiyorum. findowz da gidemediğimiz siteler için "hosts" dosyayı ile oynuyorduk. linux ta benzer dir durum mevcutmu?

Kaanx

buralarda konu gayet güzel acıklanmıs fakat eski sürüme göre kurulum yapılmıs durumda birkaç değişiklik yapılınca sorunsuz calısıyor.Hocamızın emegıne saglık

http://gunluk.muuzoo.gen.tr/2012/05/25/stm32f4-discovery-ve-ubuntu-bolum-1/