çalışamayan cnc

Başlatan kaya23, 14 Haziran 2013, 16:45:54

kaya23

Merhabalar
Arkadaşlar benim bi tanıdığımda cnc makinesi var fakat bilgisayara yüklenen programını kaybetmişler.Şimdi cnc yi benim kullanmam lazım programını bulamıyorum.Üretici firmayla görüştüm wınpc nc economy diye bir program söylediler ve 300 küsür euro fiyat çektiler.Bu programı nasıl bulabilirim google da arattım bişey çıkmadı.İlgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Görünen, gerçek olsaydı bilime gerek kalmazdı

Mr.Java

CNC modeli nedir ?

kaya23

Hocam makinenin üzerinde hiç bi marka yazmıyo sadece kontrol kutusunun üstünde performans 4 aktif cnc kontrol unit yazıyor.Sahibi Alman malı heitz marka cnc ile aynı programda çalıştığını söyledi.Boyutu 1 metreye 60 cm

Mr.Java

http://www.cnc-step.com/englisch/dmwin2ecoe.exe

bu programı denermisiniz bir.

kaya23

kaya23

Hocam ilk olarak teşekkür ederim.Cnc makinesi çalıştı.Şuan sorunumuz önerdiğiniz programı kullanmayı bilmiyoruz.İnternette araştırdık almanca bir pdf bulduk fakat çeviremedik.cnc nin çalışma videosunuda izledik orada kullandıkları program bios ayarlarındaki gibi bir program dos sistemi sanırım.Bu programı kullanmayı nasıl becerebiliriz.Selamlar

Mr.Java

Evet program almanca fakat bende bilmiyorum tam olarak programı.Malesef yardımcı olamayacağım bu konuda.

kaya23

Acaba başka bilen yok mu Picproje ailesinde ?

kaya23

esensoy

turkeycnc yi falan deneseniz daha faydalı olabilir diye düşünüyorum
En tehlikeli an "zafer" anıdır.