Komponent Seçimi Yaparken Digikey Kataloğunu Kullanabilirsiniz

Başlatan Kazım, 17 Haziran 2013, 15:25:51

Kazım

Benim oldukça işime yarayan bu linki sık kullanılanlar klasörümde tutuyorum. İncelemenizi Tavsiye Ederim. Malzeme şeçimlerinizde muhakkak işinize yarayacaktır. Tabii seçtiğiniz malzemenin sizin açınızdan temin edilebilirlik durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

http://www.digikey.com/catalog/

edit @gevv

yerli firmalar ile ilgili yorumlar  silinecek 

bir eleştiri geliyor ardından  dava açarız konuyu silin diye mesaj gönderiyorlar  stres oluyor   bilginiz olsun

Saruman

Arkadaş nedir bu insanlardaki 1,5x tutkusu, tamam gümrükten çekiyor olabilirler, vergi ödüyor olabilirler ama bence 100euro ve altındaki ürünlerde hiç üşenmeden hesap yapılmalı,

Digikey'den alsak kargo kaç TL, toplam fiyat kaç TL, sarnikondan , elektronikodan, özdisandan,ekomdan alsak kaç TL tutar , kargodan kazandığımızı KDV'den ekstralardan kaybeder miyiz üzerinde düşünmek gerek.

Mesela mosfet alacağım " IRFB4115 " , farnell'da adedi 3euro  , digikey'de 2.15 $.

skara1214

Asıl mesele zaten uğraşmamak yoksa dediğin gibi kendin getirsen daha ucuza getirirsin belki ama ya yolda takılırsa ya şu olursa ya bu olursa derdinden kurtulup  bu sorumluluğu büyük firmaya yıkmak mesele.Sen uğraşmayı seviyorsan kendin getir ben uğraşmayı sevmiyorum  firmalar aracılığıyla getiriyorum.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

gevv

bir eleştiri geliyor ardından  dava açarız konuyu silin diye mesaj gönderiyorlar  stres oluyor   bilginiz olsun

kızacaksınız  ama  muhatap olan biziz  :(

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: gevv - 02 Ağustos 2013, 15:44:32

kızacaksınız  ama  muhatap olan biziz  :(

evet haklısınız hocam..

Fakat şöyle bir durumda var..

Atıyorum adam üç kağıtçı ise yalanın bin bir türlüsü dönüyor ise atıyorum internetten alışveriş yaparken listede seçtiğin malzeme olmadı diye yerine 20 tane istediğin bi malzeme yerine sana 40 tane kristal fatura edip gönderiyorsa ne yapmalı ?

bence sizlerde biraz olsa forumda yazılanların arkasında durmanız gerekir..

Bence sizin tavrınızda SİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ SAĞLAYAMADIYSANIZ BİZ NE YAPALIM deseniz bile yeter :D

Gel gelelim x firma için oo süper ooo on numara dediğimizde ne tehdit eden var ne de dava açacağız diyen var değilmi..Kusra bakmasınlar o şirket yetkilileri ama burada iş onlarda bitiyor arkadaş...