bluetooth ve pic

Başlatan yasargunaydin, 18 Haziran 2013, 15:08:35

yasargunaydin

Arkadaşlar merhaba;
Picten  bluetooth ile  veri göndermek ve almak için araştırma ve çalışmalara başladım.Sizlerin yardımına ihtiyacım var.Pic basic pro kullanıyorum ve yeni rf çalışmaları yaptım ve
SERIN2 PORTA.0,396,[WAIT("YSAR"),ALICI]
SEROUT2 PORTB.0,396,["Y","S","A","R",VERICI]

komutları ile bluetooth veri alıp verebilirmiyim.Olmaz ise hangi komutları kullanmalıyım.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

enginkanat

merhaba arkadaşım başarabildin mi? bende uğraşıyorum ama bir türlü başaramadım. hc06 modül aldım, devreyi kurdum. devre basit bir tane butonum var ve bastığım zaman bluetooth üzerinden sadece 10 sayısını göndermek istiyorum.
bilgisayar hc06 yı görüyor ve bağlanıyor. ama göndermeyi yapamadım.

Kabil ATICI

Doğrudan bluetooth ile uğraşmadan önce, seri port üzerinden bilgisayar ile haberleşmeyi çalış. Bunun tamamladıktan sonra ancak bluetooth ile uğraş.

Bilgisayar üzerinde doğrudan bluetooth modülü kullanacak şekilde program oluşturmadı isen, sonuçta seri port üzerinden haberleşiyormuş gibi çalışacaktır.
ambar7

mustafa_cmbz

Merhabalar..

bencede pic ile ilgili olan kısma gelmeden önce ilk olarak pc ile serial porttan modülün çalışmasını iyice kavra.  ( mesela ben modülü serial olarak pc ye bağlayıp tabletimine de bluetoot terminal programı yükleyip nasıl çalıştığını çözdükten sonra picli uygulamaya geçmiştim.

Birde bu işi picle yaparken donanımsal haberleşmeyi kullan ve basic te değil protonda çalış daha çabuk halledeceksindir..

İyi çalışmalar..

MT

Modülün desteklediği profilleri iyi öğreniniz, modülü komut modu ve data moduna almayı başarın, fabrika ayarlarındaki slave-master ayarlarına dikkat ediniz. Yani evet pic'le halledebilirisiniz.