prof kabin için 8 ohm hoparlör tavsiye

Başlatan zeka43, 21 Haziran 2013, 02:55:20

zeka43

Yerli ve yabancı birçok kabin ve hoparlör firması var tabi bunların içinde kendi markasını vurudurup çinde yaptıran da var bunun önemi yok önemli olan iyi olanı bilmek tanımak edindiğimiz kötü tecrübeler ile kimseye zararımız dokunmasın ama fiyatı ve bas seslerde performans açısından hangi marka modelleri deneyebiliriz. yani kendi kabinini kendi yapmak isteyenler için uygun fiyatlı en iyi hoparlör ne olabilir.

diot

Sorun hangi motorlu taşıt daha iyidir gibi olmuş. Ne amaclı kullanacaksın açık ortam kapalı ortam. konferans mı veya hangi tür müzik ? Her  durumda her hoperlor kullanılmaz aynı şekilde kabinde . Önce amaç tespiti. sonra kabin ve hoperlor seçimi.

zeka43

Prof kabin demekle şu piyanistlerin kullandığı türden bahsetmiştim. bir firmanın 12'' 2 yollu pasif kabinini almıştım iyi güzel hatta twetter titanyum başarılı tatmin edici ama bas sesler tatmin edici değildi ben de kabini kendim yapsam diye düşünüyorum hoparlörlerin değerine göre hava nüveli bobin ile gibi ama hoparlör konusunda çokta bir fikrim yok

diot

Bas seslerin kuvvetli olmasını istiyorsan bassreflex sistem kullanmalısın. İnternette bununla ilgili bir çok tasarım bulabilirsin.
Hatta kabin dizayn kitapları ve programlarda olacak.