Yemleme Botu Fikir Alışverişi

Başlatan fthtsdmr, 28 Haziran 2013, 23:11:46

fthtsdmr

Herkese merhaba.Çok sevdiğim bir balıkçı abimin ricası üzerine yemleme botu diye geçen bir aleti yapmak için araştırma aşamasındayım.Kafamı karıştıran bir kaç sorum var.Yardımcı olursanız çok sevirim.
1)Kumanda meselesi.Ben kumandayı rf modüller ile kendim yapmayı düşünüyorum.Ancak piyasada bir çok hazır 2.4GHZ kumanda setleri mevcut.Bunlardan kullanırsam nasıl bir yol izlemeliyim?Benim istediğim gibi çalışması için ne gibi ayarlar yapılıyor?

Aletin hareketini botun arkasında bulunan 2 tane motor ile halletmeyi düşünüyorum.Kontollerini röle ile yapacağım.(Kumandayı ben yaparsam).Ancak rc işine girince hiç bilmediğim şeyler karşıma çıktı.Nedir ne değildir araştırıyorum ama rc işinde ilk okul seviyesinde bile değilim.

Alet üzerinde birde benim komutumla açılması gereken bir kapat olması gerekiyor.Bu kapaktan yemler dökülecek(yaklaşık 1 kilo kadar yem) ve belirlenen alana yem dökülecek.Servo motor ile bir çentik gibi bir şey düşünüyorum.Ancak uzaktan kumanda rf haberleşme ile nasıl yapılır bilmiyorum.

Şaft pervane vs.. gibi aksesuarları aksesuarları ebaydan buldum.Ordan temin edeceğiz.

Kasa konusunda sert strafordan yapmayı düşünüyorum.İnternetde bazı planlar var..Maddi konuda sıkıntım yok.Balıkçı abilerim sponsor.Aşağıda tam olarak yapmak istediğim gibi bir şey buldum.Kumanda ile yapmış.Nasıl yaptığını öğrensem rf modül, vs... gibi ayrıntıları atlayıp benim açımdan çok rahatlatıcı olacak.Her fikre ve görüşe açığım.Şimdiden görüş bildiren herkese değerli görüşlerinden dolayı teşekkürler.

Bait Boat Yemleme Botu