USB - Mifare kart okuyucu.

Başlatan salim ALTIN, 09 Temmuz 2013, 09:24:18

salim ALTIN

Merhaba.
Borddan mifare kart konusunda ürünleri olan arkadaş varmı?
Mifare kart ile bir geçiş sistemi tasarımı yapmamız gerekiyor. windows-ce bir pc ye usb den bağlayarak kullanmak istiyoruz. Bu konuda burada üretim yapmakta olan firmalarla çalışmayı yeğlerim.
Sonmikro diye bir site var mail attım cevap yok henüz. Kendileri üretiyorlar diye düşündüm.
Üretimi türkiyede olan bildiğiniz çalıştığınız firma tavsiye edebilirmisiniz.?
Tecrübesi olanlar sizin tavsiyeniz ne olur.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Veli B.

Sonmicro yerli tasarim ve uretim yapiyor. Urunleri gayet guzel ve fiyatlari da oldukca iyi. Telefonla gorusmeni tavsiye ederim abi.

electricker

son micronun sm130 adlı ürününü kullandım gayet memnunum.. mzs@sonmicro.com bu mailde firmware güncellemelerini istemiştim..

polleme

Aynı ürün bende de var, bilinen ve uygulaması çok olan bir ürün. Henüz denemedim ama okuduğum yorumlar başarılı olduğu yönünde.

emrahmrcn

Tasarımını tamamen benim yaptığım , bodrum, antalya ve askeri bölgelerde çalışan ürünümüz mevcut. Buradaki arkadaşlara teknik destek yönünden daha hızlı ve kolay yardım edeceğimden foruma özel iskonto yapabilirim.

İyi Çalışmalar
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

X-Fi

Salim hocam bordu kendin mi çizeceksin, FM1702 ve stm32 ile VSP çalışan uygulama kodlarım var, verebilirim.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

medelog

"Gezdim Halep ile Şamı, Eyledim ilmi talep, Meğer ilim bir hiç imiş, İllâ edep illâ edep. " Yunus EMRE

Maxim

bu konuda bilgim yok, fakat birşey sormak istiyorum
MFRC522 entegreli rfid devreleri var, yukarıda yazdıklarınızdan farkı nedir bunun ?

sadogan

Alıntı yapılan: X-Fi - 09 Temmuz 2013, 18:26:10
Salim hocam bordu kendin mi çizeceksin, FM1702 ve stm32 ile VSP çalışan uygulama kodlarım var, verebilirim.
Paylaşırsanız mutlu oluruz.

salim ALTIN

Merhaba.
Öncelikle cevaplamakta geciktiğim için kusuruma bakmayın. Koşturmacam vardı.
Sonra bilgiler için teşekkür ederim.

Ben devre çizimi yapmak istemiyorum, çalışan bir kartı sistem içinde kullanmak istiyorum. Malesef potansiyel müşterimizin ne yapacağı belli olmuyor. İhtiyaç öncelikle ilk bir tane çalışan numune oluşturmak.

Elimde USB portları olan ve üzerinde lisansi ile windows ce-5 olan bir pc kartım var. Bu pc ye bir tane usb mifare kart okuyucu takıp kart bilgilerini okuyacağım. sonra bu bilgiler wi-fi den 50 metre mesafeye aktarılacak. bu mesafedeki ana bilgisayar  kart bilgisine göre uygunluk onayı verecek. verilen onay sonucu ce-5 li pc im kendisine usb den bağlı  I/O kartındaki roleler üzerinden çalışma  iznini verecek.

Belki bu işi arm işlemci ve çevre birimleri ile yapmak mümkün olabilirdi ama müşterisi almazsa bir tatmin projesi olarak kalır. Onlardan bende çok var. Bu nedenle küçük bir pc kart ile bu numuneyi gerçekleştirmek istiyorum.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....