Osiloskop GND Problemi

Başlatan mistek, 11 Temmuz 2013, 16:23:13

z

Burada amaç scop gnd'sini şebeke gnd'sinden ayırmak değil kanalların gndlerini birbirinden ayırmak.

Scoplar için analog izolatorler satılıyor. Bir ara markasız modeller ucuzdu ve reklamları vardı. Pille çalışıyor. Minik bir kiprit kutusu boyutlarında. Scopa prob takar gibi takıyorsunuz, probunuzu da bu kutucuğa takıyorsunuz.

Link vermek isterdim ama göremedim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mistek

Alıntı yapılan: qeek - 12 Temmuz 2013, 17:16:53
hocam osiloskobu aku yada batarya tarzı bi yerden beslesen otomatik olarak GND leri ayırmış olursun biraz uğraştırır gibi ama :D

Şebekenin GND sini ayırmak sorun değil de osiloskobun içerisinde GND uçları kısa devre :)

Alıntı yapılan: z - 12 Temmuz 2013, 17:29:20
Burada amaç scop gnd'sini şebeke gnd'sinden ayırmak değil kanalların gndlerini birbirinden ayırmak.

Scoplar için analog izolatorler satılıyor. Bir ara markasız modeller ucuzdu ve reklamları vardı. Pille çalışıyor. Minik bir kiprit kutusu boyutlarında. Scopa prob takar gibi takıyorsunuz, probunuzu da bu kutucuğa takıyorsunuz.

Link vermek isterdim ama göremedim.

Diferansiyel ve aktif problara baktım hocam ama söylediğiniz gibi bir ürüne denk gelmedim daha detaylı araştıracağım.

http://www2.tek.com/cmswpt/psdetails.lotr?ct=PS&cs=psu&ci=13415&lc=ko
Bu prob için netesin verdiği fiyat 2.166,00USD/adet

4 tane prob almak yerine 3 tane daha osiloskop alınabilir.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Icarus

%10-15 overshot sizin için sorun değilse kendinizde yapabilirsiniz.

mistek

Alıntı yapılan: Icarus - 12 Temmuz 2013, 19:14:42
%10-15 overshot sizin için sorun değilse kendinizde yapabilirsiniz.

Nasıl yapabilirim ?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R