CNC kart seççimi hakkında..

Başlatan escapeto, 25 Temmuz 2013, 18:57:56

teknikelektronikci

ilk linkdkei icin motor sürücülere ihtiyaciniz var
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

okreg

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 04 Eylül 2013, 08:59:28
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

benim tavsiye ettiğim kart ile sizin tavsiye ettiğiniz kartın arasındaki giriş çıkış farkını kıyaslabilirsiniz..Demek istediğim pc ile ilgili bağlantısını yaptıktan sonra ( ki her ikisinde de parelel port olduğu için zaten driver gerekmiyor ) birde extradan bir soket daha var oraya da resimde gösterdiği gibi joystik vs. bağlantısı yaparak atıyorum (benim tahminim ce ) hem parelel port bağlantısı var iken hem joystik bağlı iken pc bağlantısını sökmeden sadece pc de koşan programı durdurup manuel işlemler yaptırabiliriz gibime geliyor yani mesela çizimde olamyan bir kaç ufak işlemeyi elle yaptıktan sonra eksenleri sıfıra çekip pc den ilgili çizimi açıp otomatik moduna geçirebiliriz gibime geldi.

Bildiğim kadarı ile paralel port sürücü kartları ile pc ile ve pc olmadan kontrol yapabiliyorsun.Sizinkinde sadece pc bağlantısını söktükten sonra joystik bağlantısı yapıp kontrol ettirebiliyorsunuz..

evet haklısınız giriş portu yokmuş.
o halde driver gereksiz mi yoksa giriş çıkışı olan mı
arasında tercih yapacağım

ama ben sanırım driver gerekmeyeni alacağım. çünkü 4.eksen için el çarkı düşünüyorum

newlife

Alıntı yapılan: gumush - 04 Eylül 2013, 07:57:23
Planet-cnc sadece kendi yazilimi ile caliyor. Mach3 ile kullanilamiyor bildigim kadariyla.

Kullandiginiz sistemde , zero tool , autochange yada tool ofset gibi ozellikler var mi ?

doğrudur yazılımda kendi programı ile çalışmaktadır. programda zero tool , autochange yada tool ofset hepsi mevcuttur. Ayrıca g kod sihirbazı ile havuz açma, kanal açma, delik delme,yazı yazdırma gibi seçenekler ile her hangi bir cam programı kullanmadan kolayca basit işlerinizi yapa bilirsiniz. yazılım lisanslıdır.