PIC ile cep telefonundan sms okuma

Başlatan burak_489, 02 Ağustos 2013, 00:14:51

LukeSkywalker

sen bu kafayla buradan zor yardım alırsın...

MrDarK

Alıntı yapılan: burak_489 - 06 Ağustos 2013, 06:47:49
gsm modul diye yazmışsın gsm modulun yüzlerce sms si hafızasında tutabilecek durumu var mı ?

ben elimde olan cihazı ve onunla beraber pek çok benzer iletişimi destekleyen cihazları kullanmaya çalışıyorum.

yeterince anlaşılır olmuştur sanırım.

Hayal gücün bu kadar dar olmamalı. GSM modül peşine bir tane sd kart taksan zilyon tane sms tut hafızada. Hayal gücü işte yada zeka mı demeli  ;)

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 06 Ağustos 2013, 08:49:30
sen bu kafayla buradan zor yardım alırsın...

Kesinlikle katılıyorum.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

burak_489

siz alacağınızı almışsınız paşalar bize bişey kalmamış

SERRO EFE

Alıntı yapılan: burak_489 - 06 Ağustos 2013, 16:43:11
siz alacağınızı almışsınız paşalar bize bişey kalmamış
Kimsenin kimseden birşey alıp verdiği yok. Yorum yapan arkadaşlar gayet yol gösterici işin nasıl kolay ve ileriye dönük yapılabileceğini anlatır bi tutumdalar. Siz farklı açıdan bakıyorsunuz.
Ayrıca piyasada bedava vermiyorlar kullanmak istediğiniz telefonları. O paraya projenize uygun modülü alır çalışmaya başlarsınız.
Adamlar yapmış bakın 32 GB hafıza kartı destekleyen gsm modül.
http://www.quectel.com/product/prodetail.aspx?id=6
Ayrıca telitin modülleri  phyton ile yazdığınız programları başarılı bir şekilde çalıştırabiliyor. Size kalan besleme ve I/O tasarımı..

burak_489

sorulan soru belli.eldeki cihaz da belli.alaycı şekilde kafalarına göre öneride bulunmuşlar.
bakarsın bilmiyorsan geçer gidersin.post atmak için yazmanın alemi yok.

SERRO EFE

Herhalde yapmak istedediğiniz şey 1-2 adet yada hobi amaçlı bişey. Nokia ların bir kısmı  f-bus diye bir protokol ile haberleşiyor  yani bir modele göre birşeyler yapıp her nokiada kullanırım derseniz yanılırsınız bilginize. Projenizde başarılar...