c#.net solution klasör erişim

Başlatan armsistem, 14 Ağustos 2013, 14:03:41

armsistem

Arkadaşlar merhaba ; c#.net solution explorer penceresinden bir klasör oluşturuyorum içine bir txt dosyasına veri yazıyorum. Bu txt dosyasını program içerisinde "c:\...\...\....txt" şeklinde okuyabiliyorum yalnız program 4 kişi kullanıyor programı publish ettiğimde bu klasöre nasıl ulaşabilirim , asp.net --> server.mappath erişebiliyordum , c#.net bu nasıl mümkün olabilir.     

fatih6761

Hocam eğer dosyayı sadece okuyacaksanız, herhangi bir yazma/değiştirme olmayacaksa EmbeddedResource olarak gömebilirsiniz. Eğer veri değiştirecekseniz Resource file şeklinde proje exe'sinin yanında bir dosya olarak dağıtma/publish yapabilirsiniz.

armsistem

Hocam yanıt için teşekkürler ama adresini bulamadın system.direct.... vs şeklinde bir adres gerekli bana ki okuyaya bileyim.

fatih6761

Alıntı yapılan: armsistem - 14 Ağustos 2013, 16:10:24
Hocam yanıt için teşekkürler ama adresini bulamadın system.direct.... vs şeklinde bir adres gerekli bana ki okuyaya bileyim.
Hocam ne demek istediğinizi anlamadım. Eğer tüm kullanıcılar aynı dosyaya erişecekse dosya internette bulundurulup, yerel kopyalarla işlem yapılıp internete yüklenir. Bir nevi senkronizasyon işlemi olur. Ne yapmak istediğinizi biraz daha açarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

armsistem

hocam dosya basit bir txt , versiyon logları ve basit bilgiler var sadece okuma yapılacak o kadar kullanıcı butona tıkladığın da notepad dosyayı açıcak localde d:\....txt şeklinde çalışıyor ama kullanıcılar hepsi aynı networkte değil.

muhittin_kaplan

dosyanın kayıtlı olduğu klasöre "programsal/ yazılımsal" olarak ulaşmak mı istiyorsunuz ? eğer öyleyse aplication.startuppath i araştırınız.

http://msdn.microsoft.com/tr-tr/library/system.windows.forms.application.startuppath.aspx