Endüstriyel kullanım için ideal Regülatörler ve Besleme devreleri paylaşımı?

Başlatan musti463, 05 Eylül 2013, 00:40:49

kiok1

Bu tarz bir tasarım işe yarar diye düşünüyorum. Tabi kullandığımız yere göre tasarım üzerinde değişikliklere gidilebilir.

Alıntıdır.

musti463

Alıntı yapılan: kiok1 - 05 Eylül 2013, 23:11:07

Bu tarz bir tasarım işe yarar diye düşünüyorum. Tabi kullandığımız yere göre tasarım üzerinde değişikliklere gidilebilir.

Alıntıdır.

yalnız bizim girişimiz dc24 V bu devrenin aynısını uygularsak eleman değerleri ne olur?

mesaj birleştirme:: 06 Eylül 2013, 00:44:34

Alıntı yapılan: islergucler - 05 Eylül 2013, 23:02:31
O besleme üzerinde motor çalıştırılacaksa bu elbette büyük bir sorun olur. 2-3 başlıkta sürekli birşeyler soruyorsun. Sana şemanı göster dedim. En azından power kısmını göstermen gerek.
Buradakiler sana bir yere kadar yardım edebilir. Osiloskobu alıp devrenin başında ölçüm yapacaksın. Girişte ne oluyor? Çıkışta ne oluyor gözünle göreceksin. Çözümü için denemeler yapacaksın.

haklısınız hocam.şuan devrenin yazılım kısmıyla uğraşıyorum besleme devresi kısmına gelmedim.besleme kısmına gelince paylaşıcam. fakat besleme için kafamda şu var bir regülatörün giriş çıkışa uygun değerli kondansatör + girişe seri bobin + girişe paralel varistör eklemeyi düşünüyorum şuan ki bilgilerim dahilinde ancak bu kadarını yapabilirim.fakat seri direnç yerine izolasyon trafosu mu koysam bilmiyorum sizin yorumunuz nedir bu konuda?

mesaj birleştirme:: 06 Eylül 2013, 01:07:17

Bu iki ürünü kullansam araç üstü cihazım için yeterli olur mu? linklerdeki ürünlerin izolasyon kısmında 1000 vdc yazıyor yeterli olur mu sizce ekleme yapmalımıyım girişe araçların ürettikleri 1500vdc 3000vdc anlık gerilim etkisini azaltmak için?

http://www.karakoyelektronik.com/tr/5vdc-cikis/250-spb03a-05.html
http://www.karakoyelektronik.com/tr/12vdc-cikis/428-sd-15b-12.html

Mustafa Emir SADE

islergucler

Besleme devreni, pcb çizimini görmeden bunlar işe yarar demek zor. Yazılımı yapıyorsan ortada elbette bir devre var. Yüksek gizlilikli bir devre sanırım :) . Yazılımı bitir, emc ye çok kafa yorma. Testlere gidin girin bir devrenin performansını görün. Yeni bir devre tasarlamadan önce var olanda ne sorunlar var onu anlamak
gerekir. Sorun yoksa neden bu kadar araştırma ?
Patronda elini cebine atacak artık. Oyuncak degil emc testine giriyorsunuz.
Her işi 1 kişi yapması beklenemez.

musti463

Alıntı yapılan: islergucler - 06 Eylül 2013, 09:20:38
Besleme devreni, pcb çizimini görmeden bunlar işe yarar demek zor. Yazılımı yapıyorsan ortada elbette bir devre var. Yüksek gizlilikli bir devre sanırım :) . Yazılımı bitir, emc ye çok kafa yorma. Testlere gidin girin bir devrenin performansını görün. Yeni bir devre tasarlamadan önce var olanda ne sorunlar var onu anlamak
gerekir. Sorun yoksa neden bu kadar araştırma ?
Patronda elini cebine atacak artık. Oyuncak değil emc testine giriyorsunuz.
Her işi 1 kişi yapması beklenemez.

evet söylediklerinizde haklısınız.bu cihazı tasarlarken aklımızda hiç emc testi yoktu meğer CE almak için emc den geçmek gerekiyormuş bizde tasarım aşamasındayken emc testinden geçecek bir devre ortaya koyalım sonradan değişikliğe gitmeyelim diye ön bilgi alıyordum
Mustafa Emir SADE