Bir PIC de birden fazla EEPROM kullanmak

Başlatan bayberkay, 19 Eylül 2013, 21:32:20

bayberkay

Öncelikle merhaba.

Bi kaç gündür bi proje üzerinde çalışıyorum fakat şöyle bir sorum olacak.
Master slave kullanımına benzer bi sistem olacak ve anakart üzerine birden fazla harici kartlar takılabilecek. Bunu PC lerde ki anakart üzerineki PCI slotları gibi düşünebilirsiniz. Harici takılan kartlardaki tanımlama ve donanım bilgisini kartlar üzerindeki EEPROM a programlayıp bunları tek bi PIC ten okumayı dünüşüyorum.

Sorum işe şu; bir PIC e birden fazla EEPROMu seri olarak bağlayıp hepsinden aynı anda veri okuyabilir miyiz? Eğer mantık olarak yanlışım varsa önerebileceğiniz bişeyler varmı ?:)

Finansal açıdan harici kartlarda ayrı bir PIC kullanmayı düşünmüyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

XX_CİHAN_XX

Merhaba,

Evet bir PIC e birden fazla seri eeprom bağlayıp bunları sırayla okuyabilirsiniz.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

bayberkay

Peki slave olan eepromlardan birinden veri okumak için mesela 4 eepromdan 3. den veri almak için nasıl bi yol izlemeliyim ? donanımsal olarak 4 ünü seri bağlayıp yazılımsal olarak mı kontrol edebilirim ? yoksa veri okumak istediğim eepromu önce bi switch ile aktif edip öylemi veri okuyabilirim ?

--

sorunum çözülmüştür teşekkürler :)