Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PIC32MX795F512L ????

Başlatan koray692, 28 Eylül 2013, 23:40:53

koray692

merhaba arkadaşlar pid kontrollü hyper hızlı çizgi izleyen robot tasarlama görevini aldım üniversitede bu işlemciyi kullanmak istiyorum hızlı olduğu için   (80 mhz) mikro c ile programlamayı düşünüyorum daha önce 18f... ler le çalıştım ancak bu 32 bit programlanması 18f... lerle aynımıdır yoksa farklılık varmı bir diğer soruda bu mikrokontrolün şekli dörtgen pc den program atarken breenner kullanıyorudum bunun için farklı mı programlalama kartı.

blacklogic

breenner pic32yi desleklemez bendeki 33fe kadar destek veriyor. MikroC kullanabiliyorsan sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü onun help bölümünde kod örnekleri hatta bağlantı şekli bile var.

hasankara

pickit3 ile ben 32mx440f128h kullanıyorum. tqfp64 kılıf dönüştürücü ile breadboard üzerinde kullandım. siz bu entegreyi kullanmak için hangi yöntem kullanacaksınız? bir development kit ile mi geliştireceksiniz?

esensoy

i2c 3 4 5 kanallarında sıkıntı var, errata dosyasını gözden geçiriniz
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

robomaster

Sanırım robotunuz kamera ihtiva edecek ve edge detect algoritması içerecek.
Bu arada pici programlayabildiniz mi?

engineer

18F, 24F, 33F .. kısacası tüm pic ailesinin PIC32 ile alakası yok yani tamamen farklı. Microchip'in tasarladığı bir mimari değil bu, mips firmasının M4K çekirdeğini kullanıyor. Atmel'in yada ST'nin bazı mcu'larında arm çekirdeğini kullandığı gibi.. Mimari olarak bakarsanız herşey farklı ancak programlama dillerindeki yapılar birbirinin benzeri yada ufak farklılıklar içerecektir. Ben bahsettiğiniz işlemciyi PicKit3 ile programladım, bir sıkıntı yaşamadım.

Tagli

Cizgi izleyen bir robot icin PIC32'ye gerek olacagini zannetmiyorum. 8 bitlik modeller bile bu is icin yeterince hizli. PID zaten en basit haliyle birkac tane temel islemden (toplama, carpma, bolme) ibaret, toplasan 10'u gecmez.

Ayrica PIC32'nin goruntu isleme icin uygun bir platform oldugunu dusunmuyorum. Imkansiz değildir elbette ama cabaya degmez. Goruntu isleme dusunuluyorsa Linux + opencv uzerinden gidilmeli.
Gökçe Tağlıoğlu

z

Hyper hizli robotun kac m/sn hizda hareket edecek? 80Mhz islemcide ne tip algoritma kosturacaksin?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com