Kart Okuyucuyu Pc Disket sürücüsü yuvasından Bağlamak

Başlatan ibo1973, 30 Eylül 2013, 20:03:53

ibo1973

Merhaba kart okuyucusunu pc  disket sürücüsü yuvasından bağlıyabiliceğim herhangi bir proje yardımcı olabilicek bir döküman teknik bilgi elinde olan yer bilen yardımcı olabilirmi saygılarımlara

Anakartın üzerindeki disket sürücü bağlanan iğnelere kart okuyucu bağlamak amacı ile  soruyorum eski vede usb ile ilgisi olmayan eski pc lerde kart okuyucu kulanmak için

Okunucak kart herhangi bir kart yüksek kapasiteli güncel kartları okuması yüksek öncelikli tercih sebebim olabilir
normal pc ye bağlanıcak doğal olarak usb girişi olmayan eski pc lere bağlanması amacı ile düşünüyorum .

ve mümkünse türkçe kaynak baya bir tercihim olur keza ingilizcem idare eder ancak onada ayrıca çaba harcamam gerekiyor anlamak için

hkalaycioglu

disket sürücüsü yuvasına takılabilen kart okuyucu aparatları vardı biraralar benım masaüstü bilgisayarda 1 tane var mesela boyle bir sey arastırsanız daha kolay olur burada 1 tane var
http://www.n11.com/kart-okuyucu-C1443?cid=601002_EL-CAT-fotograf-makinesi-ve-aksesuar_kart-okuyucu-fiyatlari_C1443&gclid=CPbt18St9bkCFUjA3godMQgAAw

musti463

15 liraya satılıyor niye böyle birşey düşündünüz anlamadım
Mustafa Emir SADE

ferit06

Ankara'da iseniz TASİŞ Magazasında 4 TL ye satılıyor. Ancak CF kartı yerleştiremedim.

t2

"disket sürücü yerine" bağlanacak demiş.

Bunun  anlamı sizce nedir? Bence kendisini disket sürücü gibi göstermesi demektir.  Bu durum eski tip CNC makinalarda tekstil makinalarında gerekli oluyordu. aparatın fiyatı 3-5 lira değil 100-300$ civarıdır.

Disket sürücü yerine bağlanacak, hafıza kartını  disket  sürücü gibi gösterecek cihaz. Oyuncak değil.

Neymiş? tekrar bakalım:
Alıntı Yapusb girişi olmayan eski pc lere bağlanması amacı ile

ferit06

"Merhaba kart okuyucusunu pc  disket sürücüsü yuvasından bağlıyabiliceğim herhangi bir proje yardımcı olabilicek bir döküman teknik bilgi elinde olan yer bilen yardımcı olabilirmi saygılarımlara"

ifadesinde "disket sürücüsü yerine" değil "pc  disket sürücüsü yuvasından" denilmiş. Yani benim önerdiğim oyuncak ta olur. Anakartın USB portuna bağlanacak.

t2

yuvaya takıp disket gibi dönecek değil. disket sürücü yuvansının pinlerine takılacak.

ferit06

Konuyu açan kişi bir açıklama yaparsa durum anlaşılır.

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

hkalaycioglu

bizde birbirimizi yiyelim 1 kişi kuyuya tası attı kactı 40 kısı cıkarmaya calısıyoruz   :)

muhittin_kaplan

ibo1973

Kusura bakmayın yanlış olmuş yazım hatası var yazdıklarımda şimdi okudumda tekrar

istediğim aslında anakarttaki disket sürücüyü bağladığımız yuvaya kart okuyucu bağlamak yazmak istediğimde buydu ancak baya bi yanlış yazmışım amaç ise eski version nakış makinalarında kulanmak eski version nakış makinalarında usb girişi yok bilgisayarda hazırlanan nakış desen vs her ne ise diskete alınıyor nakış makinasının üzerinde takılı olan disket sürücüsü üzerinden makinaya programlanıyor ancak günümüzde disket ve disket sürcü sıkıntılı bir hal haline geldi bende bilgisayar dükkanı işletiyorum arada bir gelip soranlar oluyor bu şekilde bir alet çok nadir soruyorlar ayda bir tane belki vede bu şekilde bir alet hazır olarak satılıyor ancak fiyat çok uçuk bunu hazır proje olarak varsa direk yapmayı yoksada makul seviyelerde uğraşarak çözmek proje olarak yapmak gibi bir niyet içindeyim saygılarımla

mesaj birleştirme:: 01 Ekim 2013, 15:59:27

Alıntı yapılan: t2 - 01 Ekim 2013, 13:14:26
"disket sürücü yerine" bağlanacak demiş.

Bunun  anlamı sizce nedir? Bence kendisini disket sürücü gibi göstermesi demektir.  Bu durum eski tip CNC makinalarda tekstil makinalarında gerekli oluyordu. aparatın fiyatı 3-5 lira değil 100-300$ civarıdır.

Disket sürücü yerine bağlanacak, hafıza kartını  disket  sürücü gibi gösterecek cihaz. Oyuncak değil.

Neymiş? tekrar bakalım:

Çok doğru
eski tip cnc ler ve nakış makinaları tekstil makinaları gibi özetle mekanik aksamı kuvetlli olup hala çalışıp iş yapan ancak disket sürücüsüne mecbur olan makinalar için. fiyatta gerçektten uçuk kalıyor

mesaj birleştirme:: 01 Ekim 2013, 16:02:57

Alıntı yapılan: hkalaycioglu - 01 Ekim 2013, 15:28:39
bizde birbirimizi yiyelim 1 kişi kuyuya tası attı kactı 40 kısı cıkarmaya calısıyoruz   :)

teessüf ederim yani :) Meşguldüm bakamadım foruma

hkalaycioglu