Eplan P8 Kullanan Var Mı?

Başlatan rkinaci, 05 Ekim 2013, 22:28:46

rkinaci

Merhaba arkadaşlar,
Bu forumda çok kişi yok biliyorum belki de hiç yok ama Eplan P8 de bir kaç sorum olacak kullanan birilerini bulabilirsem.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!

Klein

Çok iyi EPlan kullanıcısı olduğumu söyleyemem.  Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

rkinaci

:) Hoam gerçekten bu forumda Eplan kullanan birisini bulduğuma sevindim. Diğer üye olduğum forumlarda da var ama bu forumun nedense çekiciliği var benim için. :)
Soruma gelince 5 tane klemens ekledim sayfaya X1-(L1-L2-L3-N-PE). Öncelikle sorma istediğim;

1-)
Bu klemenslerin solunda X1 yazısı var (sadece en baştakinde doğal olarak) L1-L2.. yazıları ise sağında. Ben Designation kısmında yazan L1-L2-L3 yazılarını bu klemenslerin altına almak istedim ama bir türlü yapamadım. Hatta eplan kullanan bir arkadaş vardı o da denedi olmadı (üst düzey bir kullanıcı değil). Sonuçta tek tek manual olarak alta alabiliyorum ama ortalama her bir projede 700-1000 arası klemens noktası olunca bir anlamı kalmıyoru bu şekilde yapmanın.

2-)
Klemenslerin üstüne 1 adet 3 faz anahtar ekledim ve otomatik olarak Q1 olarak bunu isimlendirdi. Bu isim Displayed DT alanında görünüyor. Bu ismi de sağdan nesnenin soluna almak istedim onu da yapamadım :( Sonuçta malzemenin özelliklerine girdiğimde display tabında belirtilen özelliğin değiştirilebilir özelliklerini görüyorum ama değiştirmem bir işe yaramıyor.

3-)
PE hattı bir çok proje de kesikli çizgi olarak görünüyor. Bu hale nasıl dönüştürürüm veya eplana bunun PE hattı oladuğunu atadığım bir özellikle mi bildiriyorrum.

Eplan P8 2.0 kullanıyorum.

Klein

1- Textin x pozisyonunu topluca değiştirmek mümkün. Ama Y pozisyonunuben de tek tek yapıyorum.
2- Find menüsünden istediğiniz aygıtları aratın. Açılan pencereden tüm aygıtları seçip özelliklerine girin.  "Device tag" özelliğine tıklayıp aşağıdan textin x koordinatını değiştirin.
3- Şimdilik bilmiyorum. Benden daha tecrübeli arkadaşlara sorarım. Biliyorlarsa yazarım.

Analyzer

Selam,

Ben de sorayım. Eplan P8 in Windows 8 x64 de çalışan kürekli versiyonu mevcut mu? Özelden mesaj atabilir misiniz?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Klein

rkinaci

Arkadaşlar elimde tonla eplan p8 makrosu var.İhtiyacı olan varsa bir yere yükleyeyim. Listesini çıkaracağım daha ama baya bir makro mevcut.

cetinkaya

E- plani  indirecegim bir link varmi ? Crackiyle beraber

rkinaci

Hocam iş yerinden giremiyorum eve gidince linki eklerim.

ilhan_mkp

Alıntı yapılan: rkinaci - 08 Ekim 2013, 15:04:50
Arkadaşlar elimde tonla eplan p8 makrosu var.İhtiyacı olan varsa bir yere yükleyeyim. Listesini çıkaracağım daha ama baya bir makro mevcut.

hocam makrolar kesinlikle işime yarar.

textin pozisyonu için ben bir defaya mahsus ayarlayıp makro olarak kaydediyorum makrodan çağırıp kullanıyorum.

cetinkaya

Hocam link verecek birini bekliyorum daha.

rkinaci

Hocam kusura bakmayın dün fırsatım olmadı 2 çocuk olunca :)

http://www.torrentroom.com/torrent/3493437-Eplan-Electric-P8-2-1-2-1-4-5325-x86-amp-x64.html

Üstteki linkten 2.1 sürümünü indirebilirsiniz. 2.2 de vardı ama ilacı hep sorun çıkardı. Sorunsuz sürümünü temin edince onun linkinide yazarım. Kolay gelsin.

Analyzer

Selam,

rkinaci hocam bu linkte bulunan sürüm x64 de sorunsuz çalışıyor mu? Malum 1.6 gb

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!