Hafif Yük İçin Robot Kol

Başlatan eddar, 29 Ekim 2013, 19:59:25

eddar

Arkadaşlar merhaba yapacağım robot en fazla 2 kg yük taşıyacaktır. Robotun aksamı ile uğraşırken hazır sürgülü yada 2 tane robot kol alıp onları kendi robotuma tanıtıp programlayabileceğim , robot kol satan bir yer biliyor musunuz? İnternet biraz araştırma yaptım fakat tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

galenga

hazır sürgülü derken neyi kastettiğiniz anlıyamadım , o ağırlıkta yükü taşıyacak olan robotun sadece gövdesini satan yer olmaz tahminimce , birde tam olarak amac nedir yani o robotunuz kaç eksen olucak , eğer çok zorlu bir iş yaptırmayacaksanız scara robotlara bakabilirsiniz toshibanın scara robotunu 2. el ucuza bulabilirsiniz tahminimce .

eddar

Robotun ana gövdesine bağlı robot kol 2 eksenli olacak yukarıya çıkması ve öne gitmesinden başka bir şeye ihtiyaç yoktur.  Ana robotun boyu 60-70 cm arası bir şey olacaktır.

galenga

hobby amaçlı yapıyorsanız , kendiniz bir çizim yapın sert alüminyum yada maddi duruma göre kestamit olabilir , ticari yada önemli bir yük taşıyacaksa hazırda 2 eksenli bir robot yok diye biliyorum , gene kendiniz yapmanız lazım , zaten böylesi daha uygun kaçar .