Visual Studio 2010 Opencv Yüzünden Win7 saçmalıyor.

Başlatan yldzelektronik, 27 Kasım 2013, 05:35:09

yldzelektronik

The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application hatasını ilk başlarda yazdığım opencv örneğini denerken aldım.

Ardından bir grup dll dosyası indirip onları hunharca x64 sistemimde windows/system32 klasörüne save kipte giriş yapıp kopyaladım.

Şimdi neredeyse hiçbir uygulama açılmıyor.

microsoftun sayfalarından bazılarında cmd yöntici kipte çalıştırılıp sfc/scannow komutuyla olur demişler.

Ancak bunu da cmd ile denediğimde another program use diyor.

Nasıl çözebilirim?Değiştirdiğim dll dosyalarını düzeltebilecek bir program var mı?Yada yenilerini indirip değiştirmem mi gerekecek?

Evet ise doğru indirme linki verir misiniz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muhittin_kaplan

Mr.Java

Acaba sistemde virüs olma ihtimali olabilir mi ?

yldzelektronik

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 27 Kasım 2013, 10:57:14
Acaba sistemde virüs olma ihtimali olabilir mi ?

Çok yüksek ihtimal ama opencvden sonra ortaya çıkması ilginç.

@muhittin

Abi son çare onu deneyeceğim ama çözüm olur mu bilmiyorum.Kesin çözüm önerebilir misiniz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muhittin_kaplan

Anlamadığım Nokta OpenCv ile herhangi bir dosyayı kopyalaman gerekmiyor ki neden böyle birşey yaptın ?
Kuruyorsun sonrasında kütüphaneleri projene ekliyorsun.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 27 Kasım 2013, 14:12:05
Anlamadığım Nokta OpenCv ile herhangi bir dosyayı kopyalaman gerekmiyor ki neden böyle birşey yaptın ?
Kuruyorsun sonrasında kütüphaneleri projene ekliyorsun.

Abi projeyi ekledikten sonra build ettim.Verdiği hata (programı çalıştırdığım zaman);

The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application

Netten baktım.Bad image falan demişti bir yerde.Ben de dll dosyalarını nette bir yerden çekip değiştirdim.Şimdi ne yaptımsa olmuyor.Vs10u kaldırıp yükledim olmuyor.Win7 nasıl onarılır onu da anlamış değilim.

Repair diyorum dönüp dolaşıp sistem geri yüklemeye çalışıyor.

Öylece kalmış durumdayım.Şimdi değiştirdiğim dll dosyalarını güvenilir bir yerden indirmeyi deneyeceğim.

Bir de benim ilk değiştirdiğimde eski olan dll dosyaları yeni indirdiklerimden küçük boyutluydu.

Dikkatimi çekdi.Paylaşayım dedim..

Halen bir yol arıyorum.Bulursam da yazarım.Ama bilen varsa söylesin

Bir de bu dll ler xp için ayrı windows 7 x86 ayrı x64 için ayrı mı?

gumush

Hikmet Gumus  izmir

speak48

.net sdk larını tekrar yükle özellikle 3.5 varyasyonlarını

krmtpc

Aynı hatayı bende almıştım openCv ile kod yazınca. Sinir bozucu bu  durumu engellemek için tekrardan ayar yapıp denedim , direk program üzerinden debug etmedim ama .exe dosyasını çalıştırdım, oldu. Tam nasıl çözüldüğünü anlamadım ama şimdi program üzerinden de debug edebiliyorum.