320x240 tft de tarama işlemi ile ilgili soru

Başlatan tekosis, 01 Aralık 2013, 11:45:42

tekosis

selamün aleyküm arkadaşlar. aşağıdaki resimde gösterdiğim üzere yazılı kısımı sabit tutarak sadece kırmızı çerçeveli alan içerisinde bir bölgeyi taramak ve orada animasyon oynatmak mümkünmüdür. yani yazıyı bir defa basmak diğer kısmıda ihtiyaç duydukça taratmak mümkün mü? bu arada 320xRGBX240 TFT lcd(18 bit) ekranda kullanmak üzere hangi pic'i önerirsiniz. aşağıdaki resimdeki gibi fazla özellik olmayacak bir iki tane menü ve sınırlı bir alanda küçük bir sinüs dalga animasyonu olacak.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

tekosis

cevap için teşekkür ederim. animasyon da güzel olmuş. yapacağım cihazın açılışında firma adı, logosu vesaire olması gerekiyor. bunlar için ayrı ayrı resimler basmam gerekecek. kullanacağım lcd 3.5" ve 18 bit olacak. acaba bu işlem için "PIC" serisi beni yormayacak hangi kontrolör kullanmamı önerirsiniz. ayrıca küçük bir sinüs dalga animasyonu da olacak.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

M_B

Alıntı yapılan: tekosis - 01 Aralık 2013, 12:52:10
cevap için teşekkür ederim. animasyon da güzel olmuş. yapacağım cihazın açılışında firma adı, logosu vesaire olması gerekiyor. bunlar için ayrı ayrı resimler basmam gerekecek. kullanacağım lcd 3.5" ve 18 bit olacak. acaba bu işlem için "PIC" serisi beni yormayacak hangi kontrolör kullanmamı önerirsiniz. ayrıca küçük bir sinüs dalga animasyonu da olacak.
Bu işlemi STM32F407 veya yeni cıkan Ekranı bile olan STM32F429 discovery kartla yapman hem daha kolay ve hızlı olur.
Zaten kendi icinde ornekleri de mevcut. Picle bu işlem yavaş kalır.
Yeni kiti incelemenizi tavsiye ederim.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

tekosis

bu gün forumu bir kaç başlıkla biraz kirlettim gibi ama diğer başlıktan da şu an bu konuyu araştırıyorum teşekkür ederim M_B.