Kağıt Havlu Makinasının İçini Merak Edenler. Dağıttım, anlattım....

Başlatan elekTRofizikci, 01 Aralık 2013, 13:35:40

elekTRofizikci

Arkadaşlar bugün ne sökelim diye bir video dizisine başlama kararı aldım. Elime geçtikçe vakit buldukça söktüğüm cihazları aşama aşama kaydedip sizlerle paylaşacağım inşallah... Belki birilerine faydalı olur. Yanlış kurduğum cümle ve bilgileri düzeltirseniz sevinirim. Sağlıcakla...

Bugün Ne Sökelim ? -1- Kağıt Havlu Makinası
Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN

Bugün Ne Sökelim ? -1- Kağıt Havlu Makinası
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

olemiss

Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

pwm.c

Arkadaşım, benim elime böyle bir cihaz geçti. bunu çalıştırmam gerekiyor ama arızasını nerede emin değilim.
kart üzerinde ST firmasının 8s003f3p6 mikrodenetleyicisinden var. diğer malzemelerin hepsi sağlam gibi görünüyor fakat işlemciden gerekli komutlar gelmiyor.
şimdi bu eleman bozuk diyeceğim de, zayıf batarya ve ikaz ledi çalışıyor ama diğer fonksiyonlar işlemiyor. belkide program hafızası çökmüş olabilir. PIC olsaydı yeniden kod yazardım ama farklı bir ürün ve programlayıcısıda yok bende.
eğer kartı yapamassam PIC ile yeniden devre basmak zorunda kalacağım. arıza hakkında bilgisi olan varsa söyleyebilirmisiniz.

bozuk kartın fotoğrafları:

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

engerex

Alıntı yapılan: pwm.c - 29 Aralık 2013, 19:07:03
Arkadaşım, benim elime böyle bir cihaz geçti. bunu çalıştırmam gerekiyor ama arızasını nerede emin değilim.
kart üzerinde ST firmasının 8s003f3p6 mikrodenetleyicisinden var. diğer malzemelerin hepsi sağlam gibi görünüyor fakat işlemciden gerekli komutlar gelmiyor.
şimdi bu eleman bozuk diyeceğim de, zayıf batarya ve ikaz ledi çalışıyor ama diğer fonksiyonlar işlemiyor. belkide program hafızası çökmüş olabilir. PIC olsaydı yeniden kod yazardım ama farklı bir ürün ve programlayıcısıda yok bende.
eğer kartı yapamassam PIC ile yeniden devre basmak zorunda kalacağım. arıza hakkında bilgisi olan varsa söyleyebilirmisiniz.

bozuk kartın fotoğrafları:

Makina yerli üretim. Kartı firmanın kendisinden isteyebilirsiniz.