40mhz de seri iletişim

Başlatan biteker, 08 Şubat 2005, 16:35:47

biteker

arkadaşlar 18f452 kullanarak 4mhz de pc ile sorunsuz şekilde haberleşe biliyorum ama 10 mhz lik kristal kullanıp   _HSPLL_OSC_1H yi aktif hale getirip 40 mhz ye çıktığımda kodumda define osc 40 yazmama rağmen haberleşemiyorum

serout2 ile kullandığım mode ise 84 (= baud 9600, output driven, conversion true, parity =none)

biteker

arkadaşlar hiç kimse 40mhz de seri portla haberleşmiyor mu?

birde internetten araştırmalarım sonucu bir devreye rastladım bu devrede iki tane kristal kullanılmış 4mhz ve 10mhz lik seri portla iletişim yaparken switch ile 4 mhz yi seçiyordu acaba sadece 4mhz ile mi seri portla haberleşiliyor?

Ersin

kullanan var mi bilmiyom ama ben kataloglarda maximum 25MHz lik kristaller gordum ayrica yin 1fxxxx lerle de 25 e kadar gordum 40 ile simdiye kadar raslamadim

Ersin

kullanan var mi bilmiyom ama ben kataloglarda maximum 25MHz lik kristaller gordum ayrica yine 18fxxxx lerle de 25 e kadar gordum 40 ile simdiye kadar raslamadim

arslan74

PIC 18F serisi 40 Mhz de calışır, hemde 10MHz kristal ile. PLL carpani aktif yaparsanız. Sistem normal de 40 Mhzde calışıyormuş gibi calışır.
Donanım olarak ta seri bilgiyi 9600bps gönderme özelliği var.

Başarılar,

Hasan ARSLAN.