Limit switch triggerede hatası

Başlatan escapeto, 23 Aralık 2013, 22:42:40

escapeto

Pcmcia to lpt kart ile XP de tb6560 sürücü kontrol etmeye calisiyorum fakat masaüstü PC de lpt port ile baglayip calistirdigim devreyi laptopta dönüştürücü ile çalıştıramıyorum reset durumunda kaliyor limit swich triggered diyor elektrik hattimda topraklama yok ondan yapabilirmi acaba ya da port farklilasti diye port ayarlarini mi degistirmem gerekiyor bir de donanımlar da lpt port görünmüyor.
Kartın cd si yok otomatik internetten tanıyor gibi görünüyor. Ama donanımlarda ne com ne de lpt port var..

Kabil ATICI

peki pc'de dönüştürüçü ile çalışıyor mu?
Bazı dörüştürücüler sadece yazıcılar ile çalışabiliyor.
ambar7

engerex

Muhtemelen kart gerçek lpt port değil. Sadece yazıcılar ile kullanılan cinslerden.
Yada sürücü problemi var.

escapeto

Kart digitus marka pcmcia express to serial port die geçiyor driver yeni prot açma v.s. bir sürü şey denedim ama bir türlü olmuyor .
Sonradan farketti kutuda no dma ırq felan yazıyor. Acaba kart cnc çalıştırmak için gerekli sinyalleri yollayan cinsten değil mi arkadaşın dediği gibi. Yav komik ama önce usb to lpt aldım 15TL gitti. Sonra 34mm yerine 54 mm almışım 50 TL de öle gitti. Sonra da bu digitus u aldım 80TL de öyle gitti galiba. Keşke masaüstü alaydım zati 200TL ye satıolar. Lakin o kadar yazı okudum yerli ve yabancı:) express kar ile çalıştıranlar var ama ben çalıştıracak kart hariç herşeyi satın almışım galiba..

engerex

Almadan önce satıcıdan güvence almak gerek. Bende USB alınca farketmiştim. LPT 1 olarak görülmüyor.
İnternet alışverişlerini 7 gün içinde iade edebilirsin.